Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFUTU.RE Głuchowskiego już 4 marca w polskich księgarniach. Posłuchajcie pierwszego rozdziału [AUDIO]

CD-Action poniedziałek, 16 lutego 2015, 14:44 News

Już za dwa tygodnie w księgarniach całej Polski pojawi się FUTU.RE – najnowsza powieść Dmitrija Głuchowskiego, autora kultowego Metra 2033 i twórcy najsłynniejszej postapokaliptycznej serii Uniwersum Metro 2033. Możecie u nas posłuchać pierwszego rozdziału w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

FUTU.RE jest opowieścią o świecie, w którym śmierć została pokonana; badania naukowe, prowadzone jeszcze przez nasze pokolenie, zapewniły kolejnym nieśmiertelność, zatrzymały starzenie się i sprawiły, że ludzkość weszła w posiadanie Graala, poszukiwanego przez nią od zarania dziejów. Ziemię zaludniają wiecznie młode, zdrowe i piękne istoty.

Jednak każda utopia ma swoje cienie. Przeludniony świat pęka w szwach. Środki potrzebne do życia muszą być ściśle racjonowane – dotyczy to również mieszkań: Europa, Ameryka, olbrzymie połacie pozostałych kontynentów zostały zabudowane ogromnymi wieżowcami, których najniższe kondygnacje przykryły znany nam świat, a najwyższe sięgają ponad chmury. To w nich, w koszmarnie ciasnych kubikach, gnieździ się ludzkość, zmagająca się z niedoborem środków i legislaturą, która ma utrzymać przeludnienie w ryzach.

FUTU.RE to opus magnum Głuchowskiego: niezwykle dojrzała powieść, która oprócz charakterystycznych elementów gatunku science fiction (trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów fabuła, niezwykle przekonująca wizja świata przyszłości), zawiera coś jeszcze. Autor podejmuje dyskurs o miejscu Boga w świecie, w którym nieśmiertelność jest dostępna dla każdego i poddaje krytyce społeczeństwa Europy i Ameryki, z których każde na swój sposób radzi sobie z cywilizacyjnymi konsekwencjami nieśmiertelności.

Ale FUTU.RE jest przede wszystkim naładowaną emocjami opowieścią o miłości, odkrywaniu własnego powołania i o niezmienności ludzkiej natury, ze wszelkimi pozytywnymi i negatywnymi tego konsekwencjami. FUTU.RE to prawdziwie intensywny opis nowego wspaniałego świata, który sprawi, że czytelnik już od pierwszych stron poczuje jego klimat; oczami Jana Nachtigalla 2T, Nieśmiertelnego, pozna szczegółowo jego blaski i cienie.

Za podsumowanie FUTU.RE Głuchowskiego niech posłuży zwrot z czwartej strony okładki: „POKONALIŚMY ŚMIERĆ. I CO DALEJ?”.
Zapraszamy do wysłuchania pierwszego rozdziału powieści FUTU.RE, zatytułowanego „Horyzonty” w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Banaszyka:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 17 lutego 2015, 18:45   Pointer669

Nie podoba mi się, totalnie nie lubię takiego klimatu. Jednak Metro podobało mi się bardziej.

wtorek, 17 lutego 2015, 17:52   ::Lelo::

Fragment super. Ale wiadomo coś o Metro
2035 w Polsce?

wtorek, 17 lutego 2015, 11:01   MrMleczko

5 minut mi starczy już mi się podoba ale że audio booków porostu nie nawiedzę więc nie słucham dalej poczekam na papier lub ebooka

poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:23   Qoureno

totalnie moje klimaty!! ^^

poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:20   Qoureno

pobieram (IDM) i przerobię sobie na plik mp3 coby słuchać &039;&039;w trasie&039;&039; :3 thx

poniedziałek, 16 lutego 2015, 15:40   marcin1509

Ciekawe, czy będzie gra.

poniedziałek, 16 lutego 2015, 15:32   Kirrin

Brzmi ciekawie i na pewno się zainteresuje. Czekam tylko na polską premierę Metra 2035.

poniedziałek, 16 lutego 2015, 15:07   Drabi9

BJERE PRE-ORDERA

O autorze

CD-Action

Podobne newsy

„Metro 2033” doczeka się ekranizacji

News
piątek, 23 sierpnia 2019

metro-2033-doczeka-sie-ekranizacji Popularna powieść Dmitrija Głuchowskiego trafi do kin, a sam pisarz będzie czuwać nad jej adaptacją.

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
5

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z