Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Trylogia Arland Atelier zmierza do Europy na jednej płycie

spikain poniedziałek, 12 stycznia 2015, 15:34 News

jRPG to (zazwyczaj) masywne gry na wiele godzin, przeładowane dialogami, systemami i bazami przedmiotów, czarów, umiejętności... a tu proszę: na jednym dysku zmieściły się aż trzy. NIS America zapowiedziało, że wyda w Europie Atelier Rorona, Totori i Meruru jako trylogię, w jednym pudełku.

Normalnie byłaby to prawdziwa gratka dla fanów jRPG, bo gdyby ktoś chciał wymaksować wszystkie trzy tytuły, zajęłoby mu to pewnie ze sto pięćdziesiąt godzin. Są tylko dwa problemy: po pierwsze, trylogia ta nie trafi na Vitę. Po drugie, wydano już rozszerzone wersje tych gier, a te w trylogii będą zwyczajne. Jeżeli więc ktoś chce w pełni cieszyć się Arland Atelier, i tak musi sprawić sobie każdą część z osobna.

Tutaj możecie sobie pooglądać gameplay z Atelier Rorona: The Alchemist of Arland:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:51   vonPavian

Ja swoją Rorone na kupiłem ps3 , przeszedłem, sprzedałem i tego samego dnia co ją sprzedałem kupiłem wersje na Vitę (tydzień później była przecena 50% więc się poirytowałem, ale skorzystałem i zaopatrzyłem się w Totori i Meruru).

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:51   vonPavian

Ja swoją Rorone na kupiłem ps3 , przeszedłem, sprzedałem i tego samego dnia co ją sprzedałem kupiłem wersje na Vitę (tydzień później była przecena 50% więc się poirytowałem, ale skorzystałem i zaopatrzyłem się w Totori i Meruru).

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 23:51   vonPavian

@Moooras - Na podstawie Rorony mogę Ci powiedzieć że różnice między wersją zwyczajną a PLUS są całkiem spore. Plus jest o ok. 1/3 dłuższy (dodatkowa historia po zakończeniu głównego wątku), zdecydowanie grafikę i wygląd postaci ( bit.ly/14MSLlY - link z porównaniem wyglądu obu), podciągnięto interfejs który został upodobniony do tego z późniejszych Arlandów, jak również system walki oraz alchemię która jest po prostu o wiele czytelniejsza.

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:17   Moooras

Fajny pomysł ze zbiorczym wydaniem, ale jaki to ma sens, skoro te wydania mają być tak obdarte z zawartości? (zależy też ile jest tej obdartej zawartości) Brak na Vitę jakoś da się przeboleć. Jak ktoś koniecznie chce pograć na małym ekranie, to zawsze ma grę zdalną.

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 19:30   Veldrim

Z Atelierów grałem tylko w Atelier Iris 2 i Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis, mi się tam bardzo podobały.

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:51   Qoureno

bez sensu!! :(

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:36   PrincessNue

Gib pc-port of vita remasters.

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:34   Sachees

Kuuurde, a miałem nadzieję, że na Vitę... A tak to ani Vita ani PC...

poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:09   Sakurazuka

No i super. Długo się wstrzymywałem z atelierkami to w końcu będzie okazja "złapać je wszystkie"

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z