Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKolejny spory wyciek danych logowania. Lepiej pozmieniajcie hasła

spikain wtorek, 14 października 2014, 16:05 News

Po raz kolejny do czynienia mamy z sytuacją, w której ktoś wszedł w posiadanie danych logowania ogromnej liczby ludzi i postanowił podzielić się nimi z całym światem. Twierdzi, że pochodzą one z Dropboksa, ale przedstawiciele serwisu zdementowali tę informację, więc na baczności musimy się mieć wszyscy, nawet jeśli nie korzystaliśmy z usług serwisu.

Lista, którą wrzucono na PasteBin, jest ogromna – pochodzi ponoć z serwisu Dropbox, ale lepiej się tym nie sugerować. Przedstawiciele serwisu napisali, że:

Publikowane ostatnio informacje, według których Dropbox został złamany, nie są prawdziwe. Wasze rzeczy są bezpieczne. Nazwy użytkowników i hasła z tych artykułów zostały ukradzione z niepowiązanych serwisów, nie z Dropboksa. Atakujący użyli następnie ukradzionych danych, aby spróbować zalogować się na różnych stronach w internecie, w tym Dropboksie. Mamy zabezpieczenia, dzięki którym wykrywamy podejrzaną aktywność logowania i automatycznie resetujemy hasła, jak tylko się to wydarzy.

Co nie zmienia faktu, że lepiej zmienić hasło, jeżeli macie tam konto – niektóre ponoć działają. Niestety, najlepiej w ogóle pozmieniać hasła wszędzie, o ile w większości serwisów używacie takiego samego. Na przykład "haslo" albo "12345". Mam nadzieję, że nikt z was takiego nie ma.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 października 2014, 19:00   McSpawn

"Na przykład "haslo" albo "12345". Mam nadzieję, że nikt z was takiego nie ma." Cholera... ;P

środa, 15 października 2014, 8:22   mrowczak

@Qoureno potwierdzam. Lastpass to świetne narzędzie które potrafi wam wygenerować hasło składające się nawet ze 128 znaków. :D
Złamać ich serwer też ciężko, bo wydają na to ogrom kasy ( w końcu z tego żyją) a kasę mają, bo coraz więcej userów kupuje premium.

środa, 15 października 2014, 6:02   BioComp

KeePass 256 bitowe szyfrowanie rotujące co miesiąc i mogą mnie cmoknąć :)

wtorek, 14 października 2014, 23:42   bohater8

Uff, jak to dobrze ze podaliscie linka do tych hasel, moge szybko sprawdzic czy jest i moje, zamiast szukac najpierw na google tej listy. Dzieki!

wtorek, 14 października 2014, 23:10   jank

a ja wam polecam olać to i się tym nie przejmować. to nie żart. serio, nie traćcie czasu na zajmowanie się takimi pierdołami.

wtorek, 14 października 2014, 23:02   oskaoska

A ja wam polecam Kucie na pamięć, a potem nie posiadanie żadnych problemów z przypomnieniem sobie różnych haseł.

wtorek, 14 października 2014, 22:13   gu2ma

Dlatego "podwójne" zabezpieczenia są bardziej trudne do złamania ;)

wtorek, 14 października 2014, 22:06   NewJoker

Gdzie można znaleźć tą listę ?

wtorek, 14 października 2014, 20:06   Qoureno

to ja Wam polecam dwie rzeczy: mSecure to magazynowania haseł etc. oraz LastPass do ich wpisywania <3

wtorek, 14 października 2014, 19:43   MBHunter

Nie wiem jak w dzisiejszych czasach można mieć tylko kilka haseł... Podstawa to mieć inne hasło do każdego z odwiedzanych przez nas serwisów. A do zarządzania nimi nie "notatnik" (LOL!) tylko KeePass z szyfrowaną bazą haseł. Polecam.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
30

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z