Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMasz Gmaila? Uważaj - wyciekło prawie 5 milionów loginów i haseł

Piotrek66 czwartek, 11 września 2014, 12:48 News

Gmail to jeden z najpopularniejszych serwisów pocztowych – korzysta z niego wielu użytkowników internetu (w tym wyżej podpisany). Niestety część z nich może mieć spory problem – w sieci pojawiła się lista danych blisko 5 milionów kont.

Na jednym z rosyjskich for niejaki tvskit opublikował listę zawierającą hasła prawie 5 milionów kont pocztowych w Gmailu (konkretnie to 4929090). Co ważne – ponoć część z nich wciąż działa, a wśród nich znalazły się także dane należące do polskich użytkowników.

Czy to oznacza, że doszło do włamania na serwery Google’a? Niekoniecznie – najprawdopodobniej lista powstała w oparciu o hasła wykradzione internautom za pośrednictwem chociażby phisingu czy złośliwego oprogramowania (na przykład keyloggerów). Możliwe też, że w niektórych przypadkach hakerzy zaryzykowali i wpisali dane zdobyte w innych portalach, mając nadzieję, że pechowy użytkownik korzysta z tego samego hasła w kilku miejscach. Zestawienie mogło być tworzone nawet kilka lat.

W internecie pojawiła się już strona, na której można rzekomo sprawdzić czy nasze konto znalazło się na opublikowanej liście. Tyle że pochodzenie rosyjskojęzycznego serwisu jest mało wiarygodne i dlatego odradzamy wam korzystania z niego. Najlepiej po prostu zmienić profilaktycznie hasło do swojego Gmaila. Jak chcecie sprawdzić, czy w bazie znajduje się wasz email, wpiszcie w Google np. "gmail 5 mln 7zip".

Aha - samo Google twierdzi, że tylko 2% danych jest autentyczna.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Google,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 18 września 2014, 15:12   1887

Chcieli się pochwalić hasłami sprzed 2-3 lat brawa dla odważnych hakerów mają krew tajgera bonzo.
@gu2ma najbardziej dziwi mnie to że jacyś chinczycy chcą wbić się mi na konto którego nigdy nigdzie nie użyłem oprócz założenia fakowego FB i zdobycia punktów do gierki.

poniedziałek, 15 września 2014, 0:39   gu2ma

Czas się wylogować? Tak już na poważnie, co komu da moje hasło i nazwa jeżeli muszę wpisać specjalne hasło na nowym komputerze ;) Lecz jeżeli to prawda...nie ładnie

sobota, 13 września 2014, 23:18   Seba22

Moje konto też niby jest na liście, ale na stronie sprawdziłem i hasło jest stare sprzed kilku lat, już dawno zmienione.

sobota, 13 września 2014, 20:23   Qoureno

P.S. @1887 mają moje STARE hasło, lol

sobota, 13 września 2014, 20:22   Qoureno

nawet jeśli rzeczywiście mają moje hasło, nie pękam i nie pędzę zmienić - dwuetapowa weryfikacja FTW

piątek, 12 września 2014, 20:13   1887

Tutaj macie strone www https:isleaked.com/en nie musicie pobierac listy

piątek, 12 września 2014, 10:34   mateo91g

Niestety mój mail pomocniczy jest na tej liście, poda mi ktoś linka do pliku gdzie znajdują się nie tylko same loginy, ale i hasła, bo bez tego nie jestem w stanie sprawdzić, czy hasło które mają pokrywa się z tym jakie mam (a raczej miałem dopóki o tym nie przeczytałem) na poczcie.

piątek, 12 września 2014, 0:35   Q009

Ta, tylko ciekawe jak obejdą proces 2-stopniowej weryfikacji (kod wysłany SMSem)

piątek, 12 września 2014, 0:18   Kaparo

Też się cieszę że mojego adresu e-mail nie ma na tej liście, ale i tak profilaktycznie warto sobie zmienić hasło po takiej akcji:D

czwartek, 11 września 2014, 23:35   Kedzioras

Ten ruski serwis uważa, że mój email nie jest na liście. To dobrze. :)

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
85

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z