Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKsiążę i Tchórz: Polski klasyk będzie można uruchomić w programie ScummVM

Piotrek66 poniedziałek, 14 lipca 2014, 14:54 News
PC
Książę i Tchórz (wersja angielska, działająca pod ScummVM)
Książę i Tchórz (wersja angielska, działająca pod ScummVM)

Książę i Tchórz to jedna z najbardziej znanych i kultowych polskich przygodówek. Wydana w 1998 roku produkcja może jednak sprawiać poważne problemy na współczesnych systemach operacyjnych. Wkrótce nie będzie to problemem – trwają prace nad przystosowaniem gry do działania pod programem ScummVM.

Czym jest ScummVM? To emulator, który pozwala uruchamiać starsze produkcje (głównie przygodówki point & click) na współczesnych systemach operacyjnych (a także na smartfonach i konsolach, ale bardzo często wymaga to modyfikacji oprogramowania, czego szczerze odradzamy). Dzięki temu można zagrać w znane klasyki na dzisiejszych komputerach.

Wkrótce w ten sposób będzie można uruchomić Księcia i Tchórza, a więc kultową (chyba można użyć tego określenia) przygodówkę Metropolis Software. Nad przystosowaniem gry do działania w programie ScummVM pracuje Łukasz Wątka, student Politechniki Gdańskiej. Ale to nie wszystko – produkcja zostanie także po raz pierwszy przetłumaczona na język angielski, dzięki czemu i zachodni gracze będą się mogli zapoznać z naszą rodzimą perełką.

Na razie data premiery Księcia i Tchórza pod ScummVM nie jest znana.

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 15 lipca 2014, 23:09   kolas

@StaryWyjadacz Pamiętajcie że "Wacki" możecie znaleźć na cover cd! :D

wtorek, 15 lipca 2014, 15:35   Orthomyxovirus

Do takich gier mam dosbox game launcher. Prosty program połączony z dosboxem dzięki czemu gry wczytuje sobie wraz z okładami i bez zbędnych utrudnień mam całą bibliotekę staroci.

wtorek, 15 lipca 2014, 11:49   fanboyfpsow

Ja za takich już wczesnych na win 95 to pamiętam grę śnieżki. Kajko i kokosz też coś kojarzę:) aa No i kultowa też kurka wodna:D

wtorek, 15 lipca 2014, 10:40   StaryWyjadacz

Polecam jeszcze grę Wacki, Skaut Kwatermaster oraz Kajko i Kokosz :)

wtorek, 15 lipca 2014, 5:57   CyberKiller40

@subiektywny - oczywiście ScummVM nie jest uniwersalny, ale dla tych gier które obsługuje to warto go użyć - dodaje wiele przydatnych features jak np filtrowanie grafiki (wygląda ładnie w wysokich rozdzielczościach), opcje wyświetlania tekstu (jak długo/czekaj na klik... nie wszystkie gry to miały), itd.

wtorek, 15 lipca 2014, 0:50   Reizen

Pamiętam, miałem jeszcze 10 lat jak w to grałem, piękne czasy ;&039;)

poniedziałek, 14 lipca 2014, 22:01   subiektywny

oo, nie wiedziałem nawet, że jest coś takiego jak ScummVM... Ale teraz właśnie widzę, że emulator wspiera tylko niektóre przygodówki - to ja jednak wolę DOSBoxa ;)

poniedziałek, 14 lipca 2014, 21:11   RustDragon

Na ta tym programie uruchomiłem
Hopkins FBI na Win 7 x64 :D
normalnie nie da sie

poniedziałek, 14 lipca 2014, 18:34   Grabarz90

Tiaaa bo bardzo potrzebne to to :PP tak jak ktoś wcześniej pisał wystarczy napisać mały skrypt który wyłącza proces explorer.exe i uruchamia grę :P + ściągnięcie patha gdzieś z neta xD

poniedziałek, 14 lipca 2014, 17:09   anok98

A tak w ogóle, to wiadomo o tym od kwietnia...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To monitor dla graczy – podkreślam to, by potem nie było problemów z oceną wad i zalet.

Komentarzy:
0

Zaczęło się w Rosji, w 2005 roku. Wtedy to miała miejsce premiera książki „Metro 2033”. Zdmuchnięty atomowymi uderzeniami świat skurczył się tam do tuneli moskiewskiego metra, a ludzkość niczym szczury zaadaptowała się do życia pod ziemią.

Komentarzy:
5

Jeszcze dziś trwa w Nadarzynie święto e-sportu, gier planszowych, seriali, cosplayu, pieczonego ziemniaka i, na upartego, komiksów. My spędziliśmy tam parę godzin wczoraj, dlatego pozwólcie, że podzielimy się z wami zestawem migawek prosto z Ptak Warsaw Expo.

Komentarzy:
8

Zagraliśmy już w Tekkena 7 – i opisaliśmy dokładnie całą zawartość gry, byście mogli podjąć decyzję, czy warto w nią zainwestować. [Spoiler: Jak najbardziej!]

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z