Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSteam Family Sharing: Podziel się grami z rodziną i znajomymi!

spikain środa, 11 września 2013, 19:51 News
Steam Family Sharing
Steam Family Sharing

Valve ogłosiło, że nowa usługa, Steam Family Sharing, umożliwiająca dzielenie się grami z członkami rodziny i znajomymi, wejdzie w fazę limitowanej bety w nastepnym tygodniu. Dzięki niej pogramy w gry innej osoby, zachowując swoje sejwy i osiągnięcia.

Jak powiedziała Anna Sweet z Valve:

Nasi klienci wyrazili chęć dzielenia swoich gier z cyfrowej dystrybucji z przyjaciółmi i rodziną, tak jak mogą to zrobić z grami pudełkowymi czy książkami albo DVD. Family Sharing zostało zaprojektowane z myślą o tych osobach.

Jak więc działa Steam Family Sharing? Bardzo prosto.

Gracz autoryzuje urządzenie innego użytkownika na swoim koncie Steam, dzięki czemu jego gry stają się dostępne na tym urządzeniu. I to wszystko. Takich autoryzowanych urządzeń możemy zarejestrować aż 10.

Problem w tym, że nie możemy dzielić się konkretnymi grami, ale całymi bibliotekami. I tu tkwi największy problem Family Sharing - jeśli bowiem druga osoba zechce uruchomić produkcję pochodzącą z naszych zasobów, my nie będziemy mogli zagrać w żaden inny tytuł. Oczywiście wciąż mamy pierwszeństwo i jeśli będziemy chcieli włączyć jakąś naszą grę, w trakcie gdy znajomy będzie toczył boje w pożyczonym CoD-zie, będzie miał on kilka minut na kupienie produkcji lub przerwanie rozgrywki.

Aby wyrazić chęć wzięcia udziału w becie, należy dołączyć do TEJ GRUPY.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Valve, Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 14 września 2013, 18:07   kitelman

Fajnie, wreszcie będę mógł dać ojcu zagrać w Tomb Raidera :D

piątek, 13 września 2013, 10:40   Krax

KB1 osiągnięcia są indywidualne dla każdego konta. z jednej licencji gry w jednym czasie może korzystać maksymalnie jeden gracz(pierwszeństwo naturalnie ma właściciel). a i z biblioteki znajomego korzystasz tylko online... nie da się przejść do offline.

piątek, 13 września 2013, 0:25   KB1

..ten problem, wprowadzając taką opcję.

piątek, 13 września 2013, 0:23   KB1

Chodziło mi o dwie sprawy: pierwsza - czyli możliwość instalacji gry na więcej niż jednym komputerze w celu zagrania w multi/co-opie - jest niestety do zaimplementowania przez fakt przypisywania gier do konkretnych kont. Niemniej boli mnie, że starsze gry dawały w tej kwestii taką swobodę, tu zaś trzeba kupić grę parokrotnie, co jest kuriozum.
Druga sprawa to profile graczy, które dałoby się tworzyć na jednym koncie. Jeśli np. dwie osoby grają w multi, odblokowują postępy wspólnie. Steam powinien zażegnać..

czwartek, 12 września 2013, 20:50   J4ck4l

Mówimy tu oczywiście o jednoczesnym graniu w multi - mam rozumieć, KB1? Czy tylko o założeniu dwóch kont multi na jednej kopii gry i jednym komputerze oraz braku możliwości równoczesnego zalogowania/grania? Bo to zmienia postać rzeczy, chodziło głównie o Twoją propozycję z co-opem tylko na jednej kopii gry, a to coś zupełnie innego...

czwartek, 12 września 2013, 20:41   J4ck4l

@KB1
A pozostałych/następnych COD-ów? I tylko na dwóch komputerach? Bo rozdanie wszystkim, a rozdanie jednej osobie to delikatna różnica. Swoją drogą w ogóle nie jest możliwe jednoczesne granie online na jednym koncie Steam, więc nie ma o czym mówić.

czwartek, 12 września 2013, 17:33   KB1

PS
Wiedz, że jedną kopię CoD-a (tego pierwszego) można zainstalować na dwóch komputerach i na obu grać w multi. A jednak odniósł on sukces komercyjny (Dlaczego? Przecież zgodnie z twoim tokiem myślenia jedna osoba rozdałaby wszystkim grę za darmo, a Infinity Ward już by nie istniało - z powodu ogromnych strat finansowych...). Cud?

czwartek, 12 września 2013, 17:22   KB1

@Talek
O co ci chodzi? Miałem na myśli profile multiplayer W JEDNEJ GRZE, na jednym koncie - przykładowo, mój brat chce grać niezależnie od moich postępów. Jest to jednak niemożliwe.

czwartek, 12 września 2013, 15:07   RIP1988

Szału nie ma. Ja i tak udostępniam gry tylko bliskim, którym mogę dać klucz do konta, więc w zasadzie róznicy mi to nie robi. Jak będę chciał zagrać z cudzego konta, to się po pobraniu będę logował offline i nie przeszkadzał właścicielowi w graniu, czyli dokładnie to, co robię teraz

czwartek, 12 września 2013, 14:11   SerwusX

I mam nadzieję, że to początek trendu.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski
Redaktor naczelny CD-Action
Redaktor naczelny cdaction.pl
Człowiek
Mit
Legenda


My loony bun is fine, Benny Lava.

Podobne newsy

Steam: Top 10 minionego tygodnia (8-14 czerwca)

News
wczoraj

steam-top-10-minionego-tygodnia-8-14-czerwca Pierwsze miejsce zapiera dech w piersiach.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Bunt (ang. Riot) – rzeczownik

(1.1) sprzeciw, protest, opór

(1.2) wystąpienie grupy ludzi przeciwko jakiejś władzy

Komentarzy:
25

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Polacy z SoulFire tworzą prequel Gothica, którego akcja ma się toczyć na dekadę przed utkaniem magicznej bariery, a za scenografię posłuży wyspa, gdzie dołączymy do strażników miejskich lub gildii kupieckiej. Zagadka: o jaki projekt chodzi?

Komentarzy:
4

Zaczęło się w roku 1987. W salonach gier królowały Contra i Operation Wolf, szczęśliwi posiadacze komputerów grali w pierwszą część Larry’ego i Piratów Sida Meiera. A Tim Ansell zakładał studio, które miało sprawić, że świat pokocha wojnę totalną.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z