Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Activision wykupi się z rąk Vivendi

Adzior piątek, 26 lipca 2013, 11:51 News
Activision Blizzard
Activision Blizzard

Zwrot akcji w finansowych stosunkach Activision Blizzard z właścicielami większościowego pakietu akcji firmy - koncernem Vivendi. Wydawca m.in. serii Call of Duty i Starcraft zapowiedział, że za 8 miliardów dolarów wykupi ponad 600 milionów akcji, dzięki czemu samodzielnie będzie kształtował swoje relacje z inwestorami.

Activision Blizzard zamierza przeznaczyć 5,83 miliarda dolarów na zakup 429 milionów akcji należących dotąd do Vivendi. Dodatkowo prowadzona przez Bobby'ego Koticka i Briana Kelly'ego grupa ASAC II LP, w skład której wchodzą także firmy finansowe i chiński gigant Tencent, zabezpieczyła kolejny pakiet 172 milionów akcji za 2,34 miliarda dolarów. Vivendi zachowa 83 miliony akcji, co równa się 12 procentom całej puli. 

Transakcja jest zapewne formą reakcji na ostatnie ruchy Vivendi. Koncern poszukiwał inwestorów chętnych do przejęcia większościowego pakietu Activision Blizzard, jednak ostatecznie to wydawca okazał się jedynym podmiotem zdolnym do wykupienia udziałów.

Bobby Kotick komentuje zmiany w firmie:

Razem te transakcje reprezentują świetną okazję dla Activision Blizzard i wszystkich udziałowców, w tym Vivendi [...] Powinniśmy jeszcze bardziej urosnąć w siłę jako niezależna firma z najlepszym w swojej kategorii portfolio marek oraz elastycznością i skupieniem na budowaniu długotrwałej wartości inwestorów przy wzmacnianiu naszego prymatu jako jednej z najważniejszych firm rozrywkowych na świecie.

Finalizacja transakcji ma nastąpić we wrześniu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Activision,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 29 lipca 2013, 11:16   totempotem

@EZptrE
"W 2012 roku na koniec listopada dług publiczny Polski wynosił 801,1 mld zł."
Chyba trochę nie masz pojęcia o jakich kwotach powinna być tu mowa... ;)

poniedziałek, 29 lipca 2013, 11:11   totempotem

@EZptrE
"W 2012 roku na koniec listopada dług publiczny Polski wynosił 801,1 mld zł." Chyba trochę nie mamy pojęcia o jakich kwotach mówimy, co...? ;)

sobota, 27 lipca 2013, 15:11   GolemDorfl

@luq8912
Oby, oby...

sobota, 27 lipca 2013, 13:48   luq8912

@GolemDorfl zgadzam się, Diablo III zostało strasznie potraktowane. Ale może teraz sytuacja trochę się polepszy po odejściu Vivendi i zrobią konkretny dodatek.

piątek, 26 lipca 2013, 19:40   Wcogram

Tencent To ci co mają 49% akcji Epic Games?

piątek, 26 lipca 2013, 17:39   GolemDorfl

Smarkam na Vivendi, który zabił Blizzard North i oryginalne Diablo 3.

piątek, 26 lipca 2013, 17:32   EZptrE

Heh ten Acti Blizz to by mógł za te 8 mld dolarów spłacić dług Polski:)

piątek, 26 lipca 2013, 16:19   Quel

od Acti Blizz. Sam fakt, że Acti było by wstanie takie pieniądze wypłacić (które uzyskali by z pożyczki bankowej bo przelew tych 4+ miliardów ulokowanych za granicą oznaczał by spore opodatkowanie) oznacza, że firma ta ma ogromne zaufanie banków. Acti Blizz jest za silny na jakieś tam kręcenie sznura - szybka śmierć im nie grozi, a silne marki pozwalają na reagowanie na wszelkie zmiany, więc wolna też nie.

piątek, 26 lipca 2013, 16:16   Quel

@Pan Dzikus - tak duże i mocne firmy nie tak łatwo popadają w kłopoty i nie ma szans by COD się znudził z dnia na dzień. Takie marki sprzedają się z rozpędu (sam w żadną z części CoD nie grałem więc nie jestem fanboy&039;em broniącym marki). Acti Blizz, według ostatniego zeznanie dla U.S. Securities and Exchange Commission, posiada jakieś 4.3 miliarda! rozlokowane poza granicami USA (ze względu na unikanie podatku). Parę dni temu mogliśmy czytać o tym jak to Vivendi chciało uzyskać 3 miliardy w dywidendach cdn.

piątek, 26 lipca 2013, 15:00   Pan Dzikus

Activision samo sobie kręci sznur, na którym kiedyś zawiśnie. Jadą w zasadzie tylko na Call of Duty i Spyro. Wcześniej czy później COD znudzi się graczom albo konkurencja zrobi grę podobną ale popularniejszą i Activision będzie miało problem.

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z