Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Forum twórców Army zaatakowane przez hakerów. Wyciekły dane

Piotrek66 piątek, 12 lipca 2013, 10:46 News
Arma III
Arma III

Hakerzy znowu w natarciu. Tym razem za cel obrali sobie czeskie studio Bohemia Interactive, a konkretniej jego strony internetowe oraz forum dyskusyjne. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że w wyniku ataku wyciekły dane użytkowników.

Czesi z Bohemii Interactive rozesłali do użytkowników swojego forum maila, w którym poinformowali, że niedawno dokonano próby nieuprawnionego dostępu do niektórych części stron internetowych studia. W wyniku tego hakerzy przechwycili bazę danych forum zawierającą nazwy użytkowników, adresy mailowe oraz hasła.

Te ostatnie są jednak zaszyfrowane, istnieje więc małe prawdopodobieństwo, że zostaną niecnie wykorzystane. Developerzy zapewniają, że intruzi nie weszli w posiadanie innych danych, takich jak informacji o kartach kredytowych. W chwili obecnej forum Bohemii Interactive jest nieczynne, ale gdy powróci użytkownicy będą mogli zresetować swoje hasła.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 12 lipca 2013, 18:42   EastClintwood

@ Moooras
Nie stać ich

piątek, 12 lipca 2013, 15:40   PiotrekDG

"Te ostatnie są jednak zaszyfrowane, istnieje więc małe prawdopodobieństwo, że zostaną niecnie wykorzystane."Nieprawda. Znaczy to tyle, że minie nieco czasu nim zostaną złamane, więc macie czas zmienić hasła.

piątek, 12 lipca 2013, 13:53   Moooras

To na pewno robota greckiego rządu.

piątek, 12 lipca 2013, 13:41   EastClintwood

@KoweK
Atak na Battleloga to atak na graczy, chodzi mi o coś co mogłoby zaszkodzić wizerunkowi tych firm nie krzywdząc tych którzy chcą sobie pograć. Samo to że firma nie potrafi upilnować danych może napsuć.

piątek, 12 lipca 2013, 12:18   arturdzie

@EastClintwood Nie noc ze w Rosji są bardzo tanie gry i nadal piracą to u nich góruje rynek gier kioskowych :)

piątek, 12 lipca 2013, 12:16   KoweK

@EastClintwood, słyszałeś kiedykolwiek o atakach na battleloga?

piątek, 12 lipca 2013, 11:54   EastClintwood

Pewnie znowu ruscy, niestety w internecie są nawet większą hołotą niż Polacy i Niemcy. Szkoda tylko że atakują porządne studio a nie strony takich shitów jak EA czy Activision.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Październikowa plucha za oknem, Halloween za pasem i mnóstwo kuszących wyprzedaży w zasięgu ręki. To dobry moment, by nadrobić zaległości i wgryźć się w jeden z wielu dostępnych na rynku horrorów. Przed tobą lista moich propozycji na długie, ponure noce zbliżającej się nieuchronnie zimy. Odważysz się na jedną z nich?

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z