Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Forum twórców Army zaatakowane przez hakerów. Wyciekły dane

Piotrek66 piątek, 12 lipca 2013, 10:46 News
Arma III
Arma III

Hakerzy znowu w natarciu. Tym razem za cel obrali sobie czeskie studio Bohemia Interactive, a konkretniej jego strony internetowe oraz forum dyskusyjne. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że w wyniku ataku wyciekły dane użytkowników.

Czesi z Bohemii Interactive rozesłali do użytkowników swojego forum maila, w którym poinformowali, że niedawno dokonano próby nieuprawnionego dostępu do niektórych części stron internetowych studia. W wyniku tego hakerzy przechwycili bazę danych forum zawierającą nazwy użytkowników, adresy mailowe oraz hasła.

Te ostatnie są jednak zaszyfrowane, istnieje więc małe prawdopodobieństwo, że zostaną niecnie wykorzystane. Developerzy zapewniają, że intruzi nie weszli w posiadanie innych danych, takich jak informacji o kartach kredytowych. W chwili obecnej forum Bohemii Interactive jest nieczynne, ale gdy powróci użytkownicy będą mogli zresetować swoje hasła.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 12 lipca 2013, 18:42   EastClintwood

@ Moooras
Nie stać ich

piątek, 12 lipca 2013, 15:40   PiotrekDG

"Te ostatnie są jednak zaszyfrowane, istnieje więc małe prawdopodobieństwo, że zostaną niecnie wykorzystane."Nieprawda. Znaczy to tyle, że minie nieco czasu nim zostaną złamane, więc macie czas zmienić hasła.

piątek, 12 lipca 2013, 13:53   Moooras

To na pewno robota greckiego rządu.

piątek, 12 lipca 2013, 13:41   EastClintwood

@KoweK
Atak na Battleloga to atak na graczy, chodzi mi o coś co mogłoby zaszkodzić wizerunkowi tych firm nie krzywdząc tych którzy chcą sobie pograć. Samo to że firma nie potrafi upilnować danych może napsuć.

piątek, 12 lipca 2013, 12:18   arturdzie

@EastClintwood Nie noc ze w Rosji są bardzo tanie gry i nadal piracą to u nich góruje rynek gier kioskowych :)

piątek, 12 lipca 2013, 12:16   KoweK

@EastClintwood, słyszałeś kiedykolwiek o atakach na battleloga?

piątek, 12 lipca 2013, 11:54   EastClintwood

Pewnie znowu ruscy, niestety w internecie są nawet większą hołotą niż Polacy i Niemcy. Szkoda tylko że atakują porządne studio a nie strony takich shitów jak EA czy Activision.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z