Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 4: "Stałe połączenie z siecią? Wiele państw nie ma dobrych łączy internetowych"

Piotrek66 środa, 8 maja 2013, 11:31 News
DualShock 4
DualShock 4

Przed oficjalną zapowiedzią nowego Xboksa planowaną na 21 maja sporo mówi się o tym, że konsola może wymagać stałego połączenia z internetem, co wywołało – delikatnie mówiąc – irytację wśród graczy. Sytuację do złapania kilku plusów wśród fanów wirtualnej rozrywki postanowił wykorzystać Shuehi Yoshida z Sony – w jednym z wywiadów stwierdził, że PS4 nie będzie miało mechanizmu „always online”, ponieważ w dzisiejszych czasach by nie zadziałał.

W obszernym wywiadzie opublikowanym w poświęconym PS4 nowym numerze Game Informera Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, został zapytany o kwestię wymogu stałego połączenia z internetem. Japończyk podkreśla, że jego firma nigdy nie rozważała wprowadzenia podobnego rozwiązania do kolejnej konsoli.

Jak mówi:

Czy rozważaliśmy dodanie tego mechanizmu? Nie. Głównym powodem jest fakt, że duża liczba państw nie ma dobrych łączy internetowych. Dla ludzi grających w multiplayerowe gry posiadanie połączenia sieciowego ma sens, ale w przypadku produkcji dla pojedynczego gracza widzimy, że wiele krajów nie ma naprawdę porządnego internetu.

Tym samym Yoshida zapewne zainteresował PS4 wielu graczy, którym nie w smak jest możliwa perspektywa wymogu stałego połączenia z globalną siecią w next-genowym Xboksie.

W tym samym wywiadzie prezes Sony Worlwide Studios zdradził, że jego firma pracuje nad darmową sieciówką, która trafi na PlayStation 4. Szczegółów na razie brak, ale Yoshida dodaje, że w chwili obecnej w jego koncernie nie powstaje żadne abonamentowe MMO, choć nie skreśla żadnego tytułu – jeśli znajdzie to swoje uzasadnienie, Sony zaadoptuje inny model biznesowy i jest otwarte na propozycje.

Więcej na temat: Sony, PlayStation 4,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 8 maja 2013, 16:41   asrudy

Sony rozumie graczy

środa, 8 maja 2013, 14:03   lubro

@Auron1 - That delusion.

środa, 8 maja 2013, 13:50   Shunex

Zrobił*

środa, 8 maja 2013, 13:49   Shunex

@Auron1 mmo to nie tylko rpg ;) a podłączenie myszki do konsoli to nie problem...
Wątpię by Blizzard zrobię grę na Wii U

środa, 8 maja 2013, 13:32   sthunter

@Damianuss albo w przypadku gdy ktoś ma możliwość mieć tylko "mobilny"...Według mnie Sony, mądry ruch z myślą o np. Polsce :)

środa, 8 maja 2013, 12:57   Arturus31

czyż by sony szykowało się do ataku na rynek free to play ;)

środa, 8 maja 2013, 12:11   Damianuss

Always online to też mur dla zwykłych codziennych sytuacji. Nieopłacony rachunek za internet, niedoprowadzone łącze w jakimś domu/mieszkaniu, burza jakaś czy zakłócenia. Normalna rzecz.

Podobne newsy

PlayStation 4: Sprzedano już ponad 70 milionów konsol

News
czwartek, 7 grudnia 2017

playstation-4-sprzedano-juz-ponad-70-milionow-konsol Znamy też liczbę sprzedanych gier i egzemplarzy PS VR.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Ostatni Jedi” stawiają pytanie o to, do kogo należą Gwiezdne Wojny: do fanów czy do twórców? Owocem dociekań jest film zaskakująco dobry, a zarazem dobry, bo zaskakujący.

Komentarzy:
11

Ho, ho, ho! Nie masz pomysłu na prezent dla geeka? Postaramy się pomóc!

Komentarzy:
14

Opatrzony literą X następca Infinite A to desktop zaprojektowany zgodnie z bardzo prostymi założeniami. MSI postanowiło po prostu włożyć do obudowy wszystko to, co miało pod ręką najlepsze.

Komentarzy:
8

Seven zaczyna się jak dobry dreszczowiec – obiecująco, ale niepokojąco.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z