Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAliens: Colonial Marines ? Sprawa trafiła tam, gdzie powinna. Do sądu

Hut środa, 1 maja 2013, 9:11 News
Aliens: Colonial Marines
Aliens: Colonial Marines

Jak donosi serwis Polygon reprezentująca grupę graczy kancelaria prawna Edelson LLC zgłosiła do kalifornijskiego sądu pozew zbiorowy, w którym oskarża firmy Gearbox i Sega o reklamowanie produktu niezgodne z jego stanem faktycznym

Podstawą pozwu są prezentacje zorganizowane przez obie firmy, na których pokazywały one dema gry Aliens: Colonial Marines, twierdząc, że to „właściwy gameplay”. Jednocześnie prawnicy wskazują na tweety Randy'ego Pitchforda, szefa studia Gearbox, w których przyznaje on, że była/jest różnica między tym, co pokazywany na imprezach targowych a tym, co gracze ostatecznie otrzymali.

Prawnicy argumentują również, że wstrzymując wersje recenzenckie i ustawiając embargo na dzień premiery obie firmy uczestniczyły w konspiracji, która miała na celu utrudnić klientom porównanie wersji sklepowej i pokazywanej wcześniej. W związku z tym ci, którzy kupili grę w dniu premiery lub wcześniej mają prawo do odszkodowania – tak przynajmniej uważają prawnicy. Jeśli kancelaria Edelson LLC odniesie sukces – co jednak jest dość wątpliwe – może to być precedensowa sprawa wykorzystywana w kolejnych tego typu sytuacjach.
 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 8 maja 2013, 19:27   Miczelov

Tak samo powinna się skonczyć sprawa zakończenia Mass Effect 3 - z zapowiadanych 17 spersonalizowanych zakończeń zrobiło się zaledwie jedno które otrzymali wszyscy... No dobra - może i w 3 kolorach*, ale zawsze niemal takie samo (wbrew zapowiedziom, wybory dokonane w trakcie trwania trylogii, kompletnie nie miały wpływu na to jakie zakończenie obejrzy gracz). Inna rzecz, że nawet te 3 kolory złamały inną obietnicę przedpremierową, że "taka seria nie może skończyć się prostym wyborem A, B, lub C".

czwartek, 2 maja 2013, 23:23   Vithar

Sukces tej sprawy nauczy developerów że nie kpi się z jakby nie patrzeć swoich klientów

czwartek, 2 maja 2013, 14:13   boggoo

@spidymaster recenzje na które było embargo(przynajmniej do premiery gry). A tutaj nie chodzi, że na okładce wyglądała lepiej. Twórcy przez cały czas w/g mnie zapewniali jaka ta gra nie jest. Pokazując podrasowany "aktualny gameplay" z niby wcześniejszej(mniej zaawansowanej) wersji, który wyglądał o niebo lepiej niż "finalny" produkt. Reklamy mają na celu pokazać co dostajesz, czego się spodziewać. A tutaj nie dostaliśmy tego co pokazywali.

czwartek, 2 maja 2013, 0:25   spidymaster

Uważam, że mimo wszystko nie powinno być wyroku. Sztuczki reklamowe producenci stosują od lat i niestety większość produktów na okładce wygląda lepiej, a to że gra miała słabą jakość - cóż, trudno, można było zaczekać na recenzje mimo wszystko.

środa, 1 maja 2013, 18:24   KiRA

@skoczny: autoironia na powszechny hejt. Cóż, nie mogłem się powstrzymać. Kiedyś, jak większość gier było w formie tekstowej to faktycznie jak coś nie pasiło to pisało się własne... Opinia, opinią, o ile jest podbudowana odpowiednimi argumantami, a nie "ja mówie że ujowa, to gra jest ujowa i basta, bom najwazniejszy w internetach". Litości :P
@NBlastMax: akurat mnie Sonic nie przypadł do gustu ^^ Ale summa summarum sega zrobiła/wydała multum dobrych gier, sporo takich, które nigdy nie wyszły po angielsku.

środa, 1 maja 2013, 18:02   skoczny

@KiRA: "Nie podoba się gra? Zrób lepszą!". Takie teksty to podium najgłupszych tekstów w internecie. Jako klient i odbiorca mam prawo ocenić dany produkt. Zgodzę się, że zbędne wyrażanie i czepianie się danego produktu przy każdej okazji jest bezsensowne, jednak posiadanie własnej opinii jest czymś normalnym.
Idąc do sklepu wybieramy to co uważamy za najlepsze, w innym przypadku sięgalibyśmy najpierw po kaszanki z CI.

środa, 1 maja 2013, 17:06   czarnydar37

I Bardzo dobrze

środa, 1 maja 2013, 16:36   boggoo

No ACM robiło Gearbox, niby. Była mowa, że większość gry podobno robiło inne studio(nie pamiętam nazwy), gdy Gearbox zmieniło swoje priorytety(Borderlands 2). Jak wrócili do produkcji to na szybko zmieniali to co tamci wprowadzili, bo się nie zgadzało z ich wizją. Ile w tym prawdy jest, nie wiem.

środa, 1 maja 2013, 16:13   NBlastMax

KiRA @ I jeszcze Sonic, który dość szybko odzyskuje formę (polecam Transformed!). No cóż, sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Kto tu winny, SEGA czy Gearbox się chyba nie dowiemy. IMO Gearbox powinien przeprosić i odbudować swoją reputację. Tyle zyskali tworząc Borderlands 2. Szkoda to wszystko stracić.

środa, 1 maja 2013, 16:09   Hans_Olo

Skąd hejt na wydawcę? Ano wydawca robi kampanię reklamową. Uot, takie to proste.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z