Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSimCity: Wprowadzenie trybu offline niemożliwe? "To nieprawda"

Piotrek66 środa, 13 marca 2013, 1:03 News
pc
SimCity
SimCity

Po premierowych problemach z serwerami SimCity na EA i studio Maxis posypały się gromy ze strony graczy, którzy domagają się dodania opcji zabawy offline (powstała nawet stosowna petycja). Developerzy twierdzą jednak, że jest to niemożliwe, ponieważ wymagałaby to wdrożenia "zaawansowanej inżynierii". Czy na pewno? Według nieoficjalnych doniesień tłumaczenia twórców gry są, delikatnie mówiąc, niezgodne z prawdą.

Według oficjalnego stanowiska studia Maxis dodanie do SimCity opcji pozwalającej grać bez potrzeby posiadanai aktywnego łącza internetowego jest niemożliwe. A to dlatego, że ponoć operacje związane z symulacją wszystkich elementów wpływających na funkcjonowanie miast odbywa się po stronie serwera. Zmiana tego wymagałaby sporych nakładów prac inżynieryjnych. Inaczej twierdzi informator serwisu Rock, Paper, Shotgun.

Pragnący zachować anonimowość pracownik studia Maxis, który rzekomo pracował bezpośrednio nad SimCity twierdzi, że tłumaczenia developerów są dalekie od prawdy. Serwery tylko odczytują dane wysyłane przez graczy, reszta odbywa się natomiast… na komputerze użytkownika.

Jak mówi informator:

Serwery nie przeprowadzają żadnych obliczeń symulujących miasto, w którym grasz. Zajmują się przesyłaniem różnego rodzaju wiadomości pomiędzy graczami, a metropoliami. Przechowują też w "chmurze" zapisane stany rozgrywki, współpracują z Originem, itd. Ale sama gra? Z nią nie robią nic. Nie mam pojęcia, dlaczego twierdzą inaczej. Możliwe, że Bradshaw [szefowa Maxis] czegoś nie zrozumiała albo została wprowadzona w błąd. [...] Udostępnienie ograniczonej wersji "singlowej" bez tych wszystkich rzeczy związanych z regionami nie wymaga dużego nakładu pracy.

Informator dodaje, że serwery nie weryfikują na bieżąco naszych poczynań. Dane wysyłane przez nas trafiają na zewnętrzną maszynę, a potem przechodzą do długiej kolejki skąd po pewnym czasie przesyłane są do drugiego serwera generującego dla nas stosowną odpowiedź i aktualny status. Dlatego trzeba na nie poczekać nawet kilka minut. W związku z tym właśnie zrezygnowano z opcji korzystania z kodów w trakcie rozgrywki rankingowej - wiadomości przez nie wytwarzane zapchałyby sieć SimCity. Nie oznacza to jednak - jak podkreśla anonimowy pracownik Maxisa - że nie da się wprowadzić trybu offline.

Słowa te zdają się potwierdzać testy przeprowadzone przez serwis Kotaku. Jeden z jego redaktorów przerwał w czasie rozgrywki połączenie z internetem. Ku jego zaskoczeniu mógł grać swobodnie przez 19 minut, po czym pojawił się komunikat o braku dostępu do sieci. W tym czasie dziennikarz nie tylko rozbudowywał swoje miasto, ale dostawał też komunikaty od burmistrzów sąsiednich metropolii , uzyczył im rownież kilka śmieciarek. Bez najmniejszych kłopotów. Redaktor Kotaku odkrył także, że choć bawił się na amerykańskim serwerze, plik SimCity.exe podłączony był do numeru IP wskazującego na serwery Amazonu… w Irlandii.

Czy to ostateczny dowód, że EA wraz ze studiem Maxis kłamało w sprawie trybu offline?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 1 czerwca 2013, 10:48   KubaAseph

Ten DRM to naprawdę chamstwo! Chyba myślą, że każdy ma w domu neta. A poza tym skoro Origin chodzi w offline, to czemu SimCity nie? Należała im się ta Złota Kupka :-)

piątek, 15 marca 2013, 19:47   Specu

Również jak jeden z wyżej wymienionych redaktorów Kotaku mogłem grac przez około kwadrans zanim dostałem wiadomośc o braku dostępu do sieci. Według mnie jakby chcieli to by zrobili offline mode. Możliwe jest też, że nie robią go ze względu na ich rynek globalny.

czwartek, 14 marca 2013, 11:02   gargamel9000

@yanuszek to bardzo źle że nie widzisz różnicy. Po pierwsze takie SImCity ma "always-online DRM" nawet jak grasz w singla. W takim np Team Fortress 2, ludzie sami zakładają swoje serwery, nikt ich im nie wyłączy. Np w FEAR 2, które korzysta ze Steamworks, możesz grać w trybie offline, bez internetu.
Steam to było rozwiązanie wielu problemów z aktualizowaniem gier. Origin to jest zwykła kopia od EA, które uznało, że chce kasę dla siebie. Zwykły zbędny bajer wprowadzony tylko dlatego, że EA chce mieć swoje.

środa, 13 marca 2013, 21:41   TruthDefender

Wyciągnąłem ten temat, bo o ile się orientuję mowa o kontrowersyjnym rozwiązaniu DRM? I ktoś przede mną zresztą wspomniał o Steamie, że od niego się zaczęło. Ja tylko pociągnąłem temat właściwie. Ale, jeśli to jest offtop czy coś to ja już nic nie mówię.

środa, 13 marca 2013, 21:06   Ganjalf

Co do newsa: DUH

środa, 13 marca 2013, 21:06   Ganjalf

Mnie cała sytuacja smuci, bo SimCity, jest pierwszą od jakiegoś czasu grą od EA, które mnie zainteresowała. Poczekałbym aż pewni zdolni ludzie wypuszczą odpowiednią "łątkę", a potem kupił grę na jakiejś wyprzedaży. Problem w tym, że wtedy mógłbym zostać wliczony w poczet ludzi, którzy uważają że "Konieczność bycia zawsze online w ogóle nie przeszkadza(Widzicie, nasze DRMy to przyszłość!)". Więc posostaje mi czekać, aż Maxis się ugnie.

środa, 13 marca 2013, 20:53   Ganjalf

@yanuszek
Ale tu nie chodzi o Steama i Origina(nie wiem czemu TruthDefender ten temat wyciągnął), ale o konieczność bycia stale online w SINGLU. Nie wszystkie gry na Origina tego wymagają i żadna gra ze Steama, o ile się orientuję. Lepszą analogią byłby Blizzard ze swoim Diablo III.

środa, 13 marca 2013, 19:55   Inaf

Ludzie, we wszystkie gry od Valve (TF2, CS, Dota) można grać na tzw. "steam off" - po włączeniu gry wyłączasz steam. Serwer nadal wie kim jesteś, ale gracze nie mogą sprawdzić z kim grają.

środa, 13 marca 2013, 19:14   yanuszek

Ale to przepraszam, dalej nie widzę różnicy miedzy steamem a Originem. Jak Valve będzie chciało zamknąć serwery bo im się nie opłaca (albo Activi$ion nie będzie chciało wspierać starego CoDa)? To co za różnica?

środa, 13 marca 2013, 19:06   Rzeżol

@Majster1942
Tylko wcześniej musisz przejść w tryb offline. Jak tego nie zrobisz, tylko niespodziewanie odłączy Ci internet i będziesz wtedy chciał zagrać to też się nie da, wywali błąd, że wymagane jest przejście Steam w tryb offline, a w ten tryb - paradoksalnie - da się tylko przejść będąc online :D

Podobne newsy

EA zamknęło Maxis Emeryville. Ich markami zajmą się wewnętrzne studia

News
czwartek, 5 marca 2015

ea-zamknelo-maxis-emeryville-ich-markami-zajma-sie-wewnetrzne-studia Powinniśmy mieć już jakiś gotowy szablon newsa, w którym byłoby napisane, że EA zamknęło uwielbiane studio, a nad ewentualnymi kontynuacjami jego uwielbianych marek pracować będą wewnętrzne, mniej uwielbiane zespoły. Zmieniałaby się tylko nazwa, a w marcu 2015 byłoby nią Maxis Emeryville, studio odpowiedzialne za SimCity.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z