Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSimCity: Twórcy wychodzą naprzeciw daltonistom ? będą specjalne filtry

Piotrek66 piątek, 25 stycznia 2013, 15:30 News
pc
SimCity
SimCity

Zawsze cieszy, gdy developerzy myślą nie tylko o masowym odbiorcy, ale także o zdecydowanie mniejszej grupie graczy — osobach cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości. W SimCity — grze opartej w dużym stopniu na oznaczeniach kolorystycznych — pojawią się filtry dla daltonistów.

Dyrektor kreatywny i artystyczny SimCity Ocean Quigley w rozmowie z serwisem Destructoid wyjawił, że w grze pojawią się trzy filtry dla daltonistów. Dlaczego? Jak mówi:

To nie produkcja, w której biegniesz przed siebie i strzelasz do wszystkiego, co się rusza. To gra, w której dane zawsze umieszczone są w środowisku – jest ono elementem interfejsu. Próbuje udzielać ci wskazówek i jeśli nie jesteś w stanie wyciągać z nich wniosków, ponieważ oparte są na kolorach, wtedy rozgrywka staje się trudniejsza i mniej zabawna.

Nad filtrami Quigley pracował z szefem ekipy testerów, który jest daltonistą. W założeniach mają one symulować różnego rodzaju kolory (np. zakres od czerwonego do zielonego) tak, by chory mógł je postrzegać jak osoba zdrowa. Dzięki temu dostępne w SimCity strefy daltonista będzie widział w normalnych barwach.

Poniżej znajdziecie gameplay prezentujący grę w kolorach sepii:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 26 stycznia 2013, 18:02   witi219

Jestem daltonistą, kolory widzę normalnie, to jest tak jakbym zapomniał nazwy koloru x i powiedziałbym nazwę koloru y bo myślałbym że to barwa y., albo tak jakbym zapomniał wogólę nazwy koloru x.

sobota, 26 stycznia 2013, 13:58   Baaq

"SimCity: Twórcy wychodzą naprzeciw daltonistom" A nie na przeciw oczekiwaniom się mówi?

piątek, 25 stycznia 2013, 23:59   Sakurazuka

Ja do tej pory nie wiem jaki kolor ma logo Liptona XD

piątek, 25 stycznia 2013, 20:49   yanuszek

@Saciok mówisz jak Cartman w co drugim odcinku, poznający jakąś chorobę, przypadłość.

piątek, 25 stycznia 2013, 19:57   Saciok

Po przeczytaniu komentarzy uznałem, że fajnie jest być daltonistą ;P

piątek, 25 stycznia 2013, 19:57   Piecho3

Ja myślałem, że są na to jakieś filtry, które działają w całym systemie a nie tylko grze ;)

piątek, 25 stycznia 2013, 19:38   k4cz0r

Chociaż z drugiej strony mój daltonizm nie jest taki głęboki. Nie wiem jak tam Ci, którzy nie widzą różnic między zielonym a białym. ;)

piątek, 25 stycznia 2013, 19:36   k4cz0r

"daltonista będzie widział w normalnych barwach." eh jak to się nie ma pojęcia o tej chorobie. ;) My [tak, jestem] widzimy normalnie kolory, potrafimy rozróżnić żółty od zielonego, czerwony od brązowego ale NAZWAĆ - gorzej. ;) Widzimy, że żółty jest bardziej jaskrawy niż zielony a kora na drzewach innego koloru niż liście. ;]
Bardzo fajna rzecz. ;)

piątek, 25 stycznia 2013, 19:15   Thorongil83

Jeśli o mnie chodzi to również sepia wygląda lepiej :) Mogliby ją po prostu zostawić, a całą resztę wywalić...

piątek, 25 stycznia 2013, 19:07   Vulpik

I czy tylko mi bardziej podoba się w sepia niż normalna wersja?

Podobne newsy

EA zamknęło Maxis Emeryville. Ich markami zajmą się wewnętrzne studia

News
czwartek, 5 marca 2015

ea-zamknelo-maxis-emeryville-ich-markami-zajma-sie-wewnetrzne-studia Powinniśmy mieć już jakiś gotowy szablon newsa, w którym byłoby napisane, że EA zamknęło uwielbiane studio, a nad ewentualnymi kontynuacjami jego uwielbianych marek pracować będą wewnętrzne, mniej uwielbiane zespoły. Zmieniałaby się tylko nazwa, a w marcu 2015 byłoby nią Maxis Emeryville, studio odpowiedzialne za SimCity.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z