Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Game Industry Trends 2012 - dziś start!

CD-Action poniedziałek, 17 września 2012, 7:30 Info prasowe
Game Industry Trends 2012
Game Industry Trends 2012

Dziś startuje tegoroczna edycja konferencji Game Industry Trends, jedynego takiego wydarzenia w rodzimym kalendarzu branży gier. To spotkanie przedstawicieli czołowych firm i organizacji zajmujących się  interaktywną rozgrywką, którzy dyskutują na temat przyszłości branży, w trakcie swoich prelekcji dzieląc się zdobytymi doświadczeniami.

Dzisiejszy dzień zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Konferencję rozpocznie przedstawienie wyników dedykowanego badania polskich graczy, przeprowadzone przez organizatorów GIT 2012 wraz z działem badań serwisu NK.pl. O tym "Dlaczego warto kochać swoich klientów? :) Czyli o podejściu do end usera, co w nim jest istotne i dlaczego się opłaca, poza tym, ze jest mile :)" opowie Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt RED S.A. (a wiadomo, że jeśli ktoś zna się na "kochaniu klientów", to jest to właśnie nasz CDP - prawda fani Wiedźmina?).

Kolejnym punktem będzie prezentacja "Gamification: innovation and the future" przeprowadzona przez Gabe Zichermanna, znanego na całym świecie specjalistę od wprowadzania elementów gier do poważanych, biznesowych zastosowań m.in. marketingowych. Odpowiedzią na tę prelekcję będzie wystąpienie "Grywalizacja u rzeźnika, czyli samo mięso" przygotowane przez polskiego specjalistę od tych zagadnień - Pawła Tkaczyka.

Przyszłość gier - "Cloud gaming, czyli granie (z głową) w chmurach" - przedstawi Mariusz Klamra, prezes zarządu GRY-OnLine. Polską branżę gier reprezentować będzie też Tomasz Gawlikowski z Techlandu, , który zdradzi, że dywersyfikacja (czyli zróżnicowanie oferty), to "Podstawowe założenie dla sprawnie funkcjonującego wydawnictwa". Staszek Just z 11bit Studios przedstawi projekty, nad którymi pracuje to studio (i opowie, dlaczego są one takie, a nie inne), natomiast legenda polskiej branży gier - Adrian Chmielarz - odpowie na pytania  Tomka Kreczmara z Hyper+.

Ta rozmowa na pewno będzie utrzymana w luźnym tonie, dlatego dla równowagi poważnie zrobi się w trakcie prelekcji "Prawo w grach komputerowych – dane osobowe w MMORPG i grach online, ochrona know how, umowy dystrybucyjne" przygotowanej przez panią Aleksandrę Auleytner, radcę prawnego. Technicznie będzie zaś wtedy, gdy Sebastian Barabanow opowie o "Web i mobile", czyli przyszłości gier ponad platformami.

***

Game Industry Trends 2012 to konferencja poświęcona branży gier, która odbędzie się w dniach 17-18 września w Warszawie. CD-Action jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 17 września 2012, 8:26   2real4game

A będzie jakaś transmisja live w necie?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z