Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

iUrządzenia i telefony z Androidem popularniejsze od DS-a i PSP w USA

Piotrek66 czwartek, 10 listopada 2011, 14:32 News

Choć niektórzy zdaja się tego nie dostrzegać, smartfony stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla konsol przenośnych. Nowy raport firmy Flurry pokazuje, iż w tym roku iUrządzenia i telefony z Androidem cieszą się większą popularnością wśród Amerykanów niż DS i PSP.

Według analityków Flurry, w tym roku urządzenia z iOS i Androidem na pokładzie posiadają 58% udziałów w amerykańskim rynku, podczas gdy DS i PSP odpowiednio 36% i 6%.

Dla porównania w 2009 roku sytuacja prezentowała się zgoła odmiennie – DS miał aż 70% udziałów, smartfony z iOS i Androdem 19%, a PSP 11%.

Analitycy przewidują, że do końca roku na amerykańskim rynku będzie 250 milionów urządzeń z iOS i 190 milionów z Androdem, a wygenerują  one w sumie 1,9 miliarda dolarów, podczas gdy DS przyniesie 1,2 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, iPhone, Apple, Android, iPad, iPad 2, iPhone 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 13 listopada 2011, 4:24   Progeusz

to niech jeszcze zbadają ile osób korzysta ze smartfonów do grania, to im wyjdzie, że 2x mniej niż jest posiadaczy DSów...
Smartfony są takim zagrożeniem dla konsol przenośnych jak dla aparatów cyfrowych.

piątek, 11 listopada 2011, 6:54   Trizer

Coś mi się zdaje że nie tylko w Ameryce więcej ludzi posiada telefon ( a że z Androidkiem czy czymś innym to już standard ) niż konsolę przenośną...

czwartek, 10 listopada 2011, 18:26   marsjanin98

ja tam wolę DSi

czwartek, 10 listopada 2011, 17:38   m1689

Konsoli większość ludzi nie wymienia co roku.

czwartek, 10 listopada 2011, 17:38   Qba474

Hmmm... a może po prostu kto chciał, ten już w przenośną konsolę się zaopatrzył? Telefony zmienia się dużo częściej. Ja sam nie raz zmieniałem go kilka razy w roku. Zresztą, to normalne, że telefon się komuś zniszczy, komuś ukradną etc. Poza tym konsola jest jedna na kilka lat, a nowe modele telefonów wychodzą co tydzień.

czwartek, 10 listopada 2011, 17:30   Kricz

So true Sergi, so true.

czwartek, 10 listopada 2011, 17:25   Tricky

.. a do tego i gry na Androida , czy iU są nie tyle ładne , co bardzo wciągające ( Angry Bird rules)

czwartek, 10 listopada 2011, 17:01   Sergi

Pewnie dlatego że więcej osób używa telefonu niż gra na handheldach -_-

Podobne newsy

Apple pozywane za celowe spowalnianie starszych iPhone´ów, żądania powalają

News
czwartek, 28 grudnia 2017

apple-pozywane-za-celowe-spowalnianie-starszych-iphoneow-zadania-powalaja W jednym z pozwów zbiorowych zażądano odszkodowania w wysokości... 999 miliardów dolarów. Tak. Miliardów.

Komentarzy:
28

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z