Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPeople Can Fly: "W Bulletstormie było zbyt dużo mocnych przekleństw"

Piotrek66 piątek, 7 października 2011, 15:37 News
Bulletstorm
Bulletstorm

Dialogi w Bulletstormie naszpikowane były przekleństwami. W jednym z wywiadów szef People Can Fly stwierdził jednak, że choć początkowo wydawały się one fajne, po przełożeniu na polski okazało się, że są… zbyt mocne.

Adrian Chmielarz, szef People Can Fly, w wywiadzie udzielonym magazynowi Game Developer wyznał, że według niego Bulletstorm ma zbyt dużo mocnych przekleństw.

Jak mówi:

Czy znacie jakieś przekleństwa w obcym języku? Niemieckim, francuskim lub polskim? Kiedy wymówisz je głośno, nie jest to nic strasznego, prawda? Zakładam, że nie ma problemu z korzystaniem z nich w trakcie rodzinnego obiadu? Właśnie tak brzmią dla nas wszystkie fucki. Wszystkie mocne słowa w Bulletstormie były dla nas, Polaków, po prostu egzotyczne i zabawne. Nie czuliśmy ich mocy. Epic myślało, że właśnie tego chcemy [wulgarności - przyp. red.] i szanowało naszą wizję, podczas gdy nie mieliśmy pojęcia, że była ona czymś więcej, niż chcieliśmy. Na samym końcu prac nad grą, kiedy przeczytałem polskie tłumaczenie dialogów, zdałem sobie sprawę, jak brzydko mówiliśmy. Klnę dużo. DUŻO.  I wciąż jestem Bulletstormem... trochę zawstydzony.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 8 października 2011, 22:17   L1zard

Jak przekleństwa pasują to czemu ich nie użyć? Nie zdzierżył bym choler i kurde w sytuacji kiedy np. ginie mój członek oddziału. W jedną i drugą stronę nie dobrze. Najlepiej jak wszystko jest wyważone i pasuje do sytuacji.

sobota, 8 października 2011, 13:17   cyp

@BugenHagen
Krzywdzili go pewnie w szkole codziennie na korytarzu (albo dalej to robią)

sobota, 8 października 2011, 13:14   Badiczek

Chciałbym widzieć jak główny bohater mówi: "O jejciu jej, chyba się zraniłem". No bez jaj.

sobota, 8 października 2011, 10:52   bartop

Ludzie, przecież w tej grze chodziło właśnie o brak zachamowań :D. Czym byłby Sarrano, gdyby nie rzucał tak oryginalnymi (a jakże :D) przekleństwami na prawo i lewo. Nie popadajmy w paranoję. Te przekleństwa miały śmieszyć swoją formą, a nie bulwersować gracza i wszystko było OK.

piątek, 7 października 2011, 21:33   Psho7

Przekleństw nigdy za wiele!!!

piątek, 7 października 2011, 21:13   BugenHagen

@Paindemonium Jakiś uraz z gimnazjum masz, że obrażasz cała społeczność gimnazjalną w tak płytki sposób? Zastanów się chłopie co piszesz bo to jest jedna rzeczą, ale pisanie mądrze drugą.

piątek, 7 października 2011, 20:39   vIE888

Racja, dialogi tak soczyste świetnie pasowały do gry, a ja miałem z tego pewną radochę, móc wreszcie pograć w prawdziwego odstresowywacza, w którym to ja choć na chwilę mogłem wstrzymać się z klnięciem ;)

piątek, 7 października 2011, 20:30   Pablovy

Bez sensu takie tłumaczenie się - dla mnie w Bulletstormie dialogi były spoko, pasowały do umowności gry.

piątek, 7 października 2011, 20:05   ViCeRoyS

Cóż, same wulgaryzmy nie są złe. Użyte w odpowiedni sposób stworzą dzieło jak Psy, Pup Fiction lub inne filmy, które nie były by takie same bez przekleństw :)

piątek, 7 października 2011, 19:00   mongol13

a mnie tam się podobalo! Wreszcie jakaś sensowna gra z polskim wkładem, która nie jest klonem Stajni Marzeń czy innych simsów, a w której można przeczytać "fiutki w odbyt" itd. xD Komu się nie podoba może zostać przy angielskich napisach lub po prostu nie grać...a grać warto !!

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z