Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDead Space 2: Niepełnosprawny gracz narzeka na sterowanie, powstanie nowe specjalnie dla niego

Hut wtorek, 8 lutego 2011, 8:59 O grach inaczej

Gareth Garratt jest ofiarą mózgowego porażenia dziecięcego, niepełnosprawnym graczem, który grać może tylko w produkcje, posiadające bogate funkcje konfiguracji sterowania. Nie wiedząc, jak ma się sprawa z Dead Space 2, kupił ten tytuł i odkrył, że nie może "ustawić" go tak, jakly chciał - by ruch myszki do przodu (przesuwanej brodą) oznaczał taki sam ruch bohatera. O sprawie dowiedzieli się twórcy i postanowili pomóc.

Gareth Garrat umieścił swoje zażalanie na forum OverclockersUK, tam jednak znalazły je brytyjskie serwisy internetowe o grach i temat nagłośniły. Informacje na ten temat dotarły do Visceral Games, które postanowiło pomóc. Jak napisano w oficjalnym oświadczeniu prasowym:

"Zespoł Dead Space 2 jest świadom problemów, jakie z grą mają niepełnosprawni posiadacze Dead Space 2 w wersji PC. Duża grupa naszych pracowników mocno zaangażowała się w ten temat i już teraz pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli przypisać funkcje dostępne standardowo pod klawiszami do myszki, pozwalając niepełnosprawnym graczom cieszyć się rozgrywką. Łatka, w której wprowadzimy tę zmianę przyniesie również inne poprawki dla graczy PC. Kiedy ostatecznie ją przetestujemy, ogłosimy datę wydania patcha".

Jeśli ciekawi was, jak można grać, korzystając z ograniczonych możliwości, jakie niektórym graczom dała natura, możecie zobaczyć filmy, jakie w sieci umieścił sam Gareth:

#1

#2

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 11 lutego 2011, 21:33   mikaassasyn

1000000500100900% szcucunku ja nawet palcami jeżdże w takich grach po bandach :)

środa, 9 lutego 2011, 22:20   niziołka

300% szacunku. Bo żeby umieć tak grać trzeba być naprawdę dobrym. I silnym.

środa, 9 lutego 2011, 0:54   AoS

Haha, gość jeździ lepiej ode mnie. Szacunek za wyczyn nie duży, ale i tak większy niż stać na to ludzi w pełni sprawnych.

wtorek, 8 lutego 2011, 22:55   Sutirem

I zapomniałem dodać od dziś on jest moim Bohaterem!

wtorek, 8 lutego 2011, 22:44   Sutirem

Szkoda mi tego kolesia (pod względem niepełnosprawności).
Wielki SZACUN ma u mnie, przełamał barierę prawie nie możliwą do przebicia przez niepełnosprawnego.Gdyby wszyscy niepełnosprawni byli tacy jak on na pewno było by im 10 razy łatwiej we wszystkim, no cóż miał chęci i nie stracił wiary że może czegoś dokonać!Jeszcze raz SZACUN!

wtorek, 8 lutego 2011, 20:18   poetaJaskier

przypomina mi się jak grałem na kompie, gdy mialem obie ręce w gipsie i mogłem poruszać tylko 3 palcami lewej dloni... Oczywiście to kompletnie inna skala, toteż dołączam się do zachwytów nad tym gościem

wtorek, 8 lutego 2011, 19:58   Angrenbor

Jedyne co mogę powiedzieć, to respekt, autentyczny szacunek za przełamanie wręcz niemożliwej bariery i skuteczne dążenie do realizacji własnych marzeń pomimo przeciwności losu.

wtorek, 8 lutego 2011, 19:55   Angrenbor

Najsmutniejsze w całej historii jest to, że dopiero jak niepełnosprawny powiedział zarzucił producentom, że olewają opcje konfiguracyjne gier to przyniosło to (zapewne i tak jednorazowy) skutek. Szlag mnie trafia jak w XXI wieku nie mogę w niektórych grach przypisać akcji nawet pod 4 przycisk myszki czy wykorzystać Fki wedle uznania. A co do gościa, na pewno granie tylko myszką (nie wspominając o tym, że robi to brodą) w jakieś shootery jest bardzo niekomfortowe, ale w Dircie gość kładzie na łopatki. [...]

wtorek, 8 lutego 2011, 19:02   KamilosD

Boże on gra broda w Dirta lepiej niż ja... Szacun.

wtorek, 8 lutego 2011, 18:50   eske

Przyznacie, że tytuł najbardziej hardcorowego gracza zdobyłby właśnie on ;). Granie brodą... A ja narzekam na sterowanie w niektórych grach - tyle, że ja gram dłońmi, a on nie ;(.

Podobne newsy

Electronic Arts: Nie mamy nic przeciwko singlowym tytułom

News
sobota, 28 października 2017

electronic-arts-nie-mamy-nic-przeciwko-singlowym-tytulom Ponoć na skasowaniu (?) gwiezdnowojennej gry zamkniętego studia Visceral zaważyła nie słabość wydawcy do loot boksów i multiplayera, ale niesatysfakcjonująca jakość. 

Komentarzy:
22

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

"Będziesz się mnie słuchał, albo s********j stąd" – miał usłyszeć jeden z developerów.

[AKTUALIZACJA] Przedstawiciel CD Projektu Red odmówił komentarza.

Komentarzy:
235

Arctic jest przepiękny (podświetlenie RGB jest opcjonalne), a w dodatku waży niewiele więcej od mojego gamingowego laptopa, choć to pełnoprawny desktop.

Komentarzy:
5

Gry, filmy i inne dzieła (pop)kultury przyzwyczaiły nas do tego, że kontynuacje bywają gorsze od pierwowzorów. The Fractured but Whole robi niektóre rzeczy lepiej od Kijka Prawdy, ale w ogólnym rozrachunku wypada gorzej od niego.

Komentarzy:
9

Historia Bayeka rozgrywa się w trakcie konfliktu pomiędzy Ptolemeuszem XIII a jego siostrą (i żoną) Kleopatrą VII wspieraną przez Juliusza Cezara. Przyjrzeliśmy się bliżej historycznemu tłu najnowszej odsłony serii Assassin's Creed.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z