Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of StarCraft: Blizzard się tłumaczy, zaprasza twórcę moda do siebie [WIDEO]

Hut piątek, 21 stycznia 2011, 9:06 News
pc
World of StarCraft
World of StarCraft

Głos w sprawie moda World of StarCraft zabrał wreszcie oficjalnie przedstawiciel studia Blizzard - tłumacząc, że usunięcie filmów z nim z YouTube'a nie miało wcale na celu zablokowania prac nad modem, jest częścią normalnej procedury działań w przypadku nieuprawnionego wykorzystania znaków towarowych należących do firmy, a studio zaprasza twórcę modyfikacji do swojej siedziby. A filmy z modem wróciły do sieci!

Sprawa rozpoczęła się kilka dni temu, kiedy jeden z moderów pracujących z narzędziami udostępnionymi wraz z grą StarCraft II, stworzył bardzo wczesną, prototypową wersję MMO, które nazwał World of Starcaft (pisaliśmy o tym TUTAJ). Filmy pokazujące to, co udało się stworzyć w ruchu, błyskawicznie zniknęły z YouTube'a, na co twórca moda zareagował listem otwartym do Blizzarda, w którym dziwił się takiej reakcji (TUTAJ), gracze zaś zaczęli podejrzewać, że problem polega na tym, iż studio samo tworzy taką grę.

Teraz głos w sprawie zabrał przedstawiciel Zamieci, Bob Colayco, który, m.in. w mailu do prasy pisze, że "intencją studia nigdy nie było powstrzymywanie moda, czy zniechęcanie społeczności do wyrażania się poprzez edytor StarCrafta II", wycofanie filmów z YouTube'a było częścią "standardowej procedury, zgodnie z którą prosimy YouTube o usunięcie filmów, na czas naszych rozmów z [autorem moda] na temat jego tytułu". Jednocześnie Colayco twierdzi, że Blizzard "będzie z ciekawością przyglądało się dalszym pracom nad tym modem, a w ramach trwającej wciąż dyskusji na jego temat, chciałoby zaprosić jego twórcę do miasteczka Blizzarda [studio mieści się w kilku budynkach zajmujących spory obszar - przyp. red.], by mógł on spotkać się z twórcami StarCrafta II".

Dyskusja, choć trwa, zmierza jednak w dobrym kierunku, o czym świadczyć może fakt, że World of StarCraft jest już na YT dostępny:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 23 stycznia 2011, 11:41   Puszek_SE

@JAN0L
Owszem, mapa będzie pracowac pod systemem map ORPG, chociaż tutaj limit graczy wyniesie nie 8, a z tego co kojarzę w SC2 może byc on równy 16 dla map z edytora.
Podejrzewam również, że (biorąc pod uwagę, jak bardzo zainreresował się tym Blizzard), będzie możliwe dołączac do sesji już otwartych gier - z tego co czytałem w Q&A na kilkanaście miesięcy przed premierą SC2, było to już wtedy planowane, więc nie byłaby to typowa mapa ORPG
Kolejna kwestia to "-save" W SC2 dzieję się to automatycznie, na dysk

piątek, 21 stycznia 2011, 23:29   Mr.ALFik

Przed chwilą byłem na ubikacji oddać stolec. Aby, coś poczytać wziąłem TiXomaniaka z 2006. Jak ktoś ma niech poczyta sobie Forum Redaktorów przy grze numer 5, czyli StarCrafta. Odwołam się do dwóch najważniejszych, wypowiedzi redaktorów o grze.
Hut: Wolę ją bardziej od Warcrafta i tym bardziej ubolewam, że Blizzard nie postawił na tę serię. A co byście powiedzieli na World of Starcraft?
Mac Abra: Tfuu... nie przerażaj mnie. (...)
A tak BTW. może mi ktoś udostępnić wypowiedź Qn&039;ika o SC, bo mam nie dokończon

piątek, 21 stycznia 2011, 22:05   Woj3x

Troche późno go zaprosili. Rito był pierwszy ;p

piątek, 21 stycznia 2011, 21:33   kolo10017

GameMan, zboczenie umysłowe

piątek, 21 stycznia 2011, 20:58   JAN0L

TO NIE JEST MMO
mapa do starcrafta nie może być MMO bo maksymalny limit graczy na jedną sesję wynosi 8(nie można dołączać w trakcie, żeby zagrać z kolegą który dopiero co przyszedł trzeba zamknąć grę i założyć ją ponownie)
to jest ORPG (OnlineRPG),twoja postać zapisuje się między sesjami. wiele takich powstało w warcrafcie III(defiance,twillight orpg), w starcrafcie ich nie ma bo map makerzy boją się BNET 2.0 który przez system popularności sprawia, że mało popularne mapy nie są grane wogóle

piątek, 21 stycznia 2011, 20:29   jogurcik13

wrrrr nienawidze blizzarda za to swoje cwaniactwo,żaden normalny producent nie przyczepia się o takie żeczy,a raczej się cieszy,że jego gra jest popularna.... to noobstwo z ich strony sięga dna!

piątek, 21 stycznia 2011, 18:12   Abyss

Chrzanić Disney land, ja chcę do miasteczka blizzarda!

piątek, 21 stycznia 2011, 17:32   Maciejka01

To uniwersalny dowód na to jak niesamowicei potężny potrafi być edytor StarCraft 2. Piwo dla gościa który tworzy coś takiego.

piątek, 21 stycznia 2011, 17:20   Orthomyxovirus

a jednak xD napisałem coś w poprzednim newsie o tym że blizzard nie zaprasza do siebie jak valvle a na następny dzień widzę to xD

piątek, 21 stycznia 2011, 16:58   pavlo94

@Khasim - ja też jestem fanboy&039;em Blizzrdzika ;) . I StarCraft&039;a przede wszystkim ponad normę. Oby tylko to WoS dopracowali, bo jak dla mnie to nie wygląda to oszołamiająco. Chociaż wielkie wyrazy uznania dla twórcy tegoż moda, bo na pewno łatwo nie było. Osobiście SC widzę bardziej jako normalną strategię z miażdżącą rozgrywką po sieci, niż jako MMO.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
9

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
13

Na miesiąc przed premierą Borderlands 3 miałem okazję przez kilka godzin pograć w niemal finalną wersję gry. Rewolucji tu nie widać. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak czy inaczej dostaniemy bardzo dobrą grę.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z