Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWAVI Xtion: Prawdziwy Kinect na PC. Od firmy Asus i... twórców Kinecta

Hut poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:00 Technologie
WAVI Xtion - Kinect dla PC
WAVI Xtion - Kinect dla PC

Izraelska firma PrimeSense ogłosiła dziś, że wraz z koncernem ASUS wprowadzi na rynek, w drugim kwartale 2011 roku, urządzenie o nazwie WAVI Xtion. Będzie to "nowej generacji interfejs", który umożliwi zarządzanie PC-tem "bez korzystania z kontrolera". O ile nie chodzi o sterowanie myślami, to będzie to po prostu Kinect na PC.

To tym bardziej prawdopodobne, że firma PrimeSense stoi za technologią, która stanowi serce Kinecta, a WAVI Xtion ma właśnie korzystać z "rozwiązań wykrywających ruch" tego przedsiębiorstwa.

Różnice między WAVI Xtion a Kinectem polega jednak na tym, że PC-towe urządzenie opracowywane jest głównie z myślą o zarządzaniu multimediami, bowiem jak czytamy w informacji prasowej "użytkownik będzie mógł przeglądać i odtwarzać multimedia, serwować po internecie i korzystać z serwisów społecznościowych, ciesząc się pełną interakcją całego ciała, w przyjaznym i naturalnym otoczeniu domowego salonu". To ostatnie też jest ważne - ASUS i PrimeSense mają bowiem ambicję sprawić, że komputer PC podłączony do WAVI Xtion stanie się centrum multimedialnej rozrywki stojącym właśnie w salonie, a nie gdzieś w pokoju przeznaczonym do pracy i nauki.

Gadżet ten zostanie po raz pierwszy pokazany na targach CES, które startują za trzy dni, a do sprzedaży trafi w II kwartale 2011 roku, i będzie wprowadzany na kolejne rynki "w fazach". Premierze urządzenia towarzyszyć będzie zestaw narzędzi o nazwie Xtion PRO, które pozwolą tworzyć oprogramowanie korzystające z WAVI Xtion. Jego pierwsza wersja dostępna ma być już w lutym, jest więc szansa, że do II kwartału powstaną nie tylko odtwarzacze plików AVI i przeglądarki JPG-ów, ale i coś bardziej przypominającego gry.

Wszystko byłoby więc malinowo (choć Microsoft może trochę zgrzytać zębami...), gdyby nie dość pechowo dobrana nazwa urządzenia. Nie dość, że kiepsko wpada w ucho i nie wiadomo, jak ją czytać, to jeszcze zwraca bardzo dziwne wyniki w wyszukiwaniach grafiki Google'a...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: WAVI Xtion, Microsoft Game Studios, Microsoft Polska,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 6 stycznia 2011, 10:36   tasma

jednak mogliby się skupić na grach

wtorek, 4 stycznia 2011, 21:37   milan123

Może i bym kupił, lecz jeżeli będzie kosztował tyle co na Xbox to poczekam aż troszkę stanieje.

wtorek, 4 stycznia 2011, 17:04   50Gold

Na miejscu Asusua zmieniłbym nazwę urządzenia :)

wtorek, 4 stycznia 2011, 16:52   haz111

Prędzej czy później pewnie go posiądę... o ile cena będzie mniej przypominać tą Kinect&039;ową... Ale teraz czekam na pierwsze prezentacje :)

wtorek, 4 stycznia 2011, 15:45   goliat

Pecetowcy nie gęsi - swojego Kinecta też mają ;).

wtorek, 4 stycznia 2011, 15:20   Nocturn1012

"korzystać z serwisów społecznościowych" - jak czytam coś takiego to rzygać się chce.

wtorek, 4 stycznia 2011, 14:28   simomaniak

o boże... jaka nazwa xd

wtorek, 4 stycznia 2011, 11:56   szyMuss

Co do nazwy: może chodzi twórcom o reklamę wśród ludzi preferujących dość "specyficzną" grupę multimediów? :)))))))))))))))

wtorek, 4 stycznia 2011, 11:25   Krzych125

Fajne rzeczy się wyszukują na grafice. Ciekawe czy specjalnie jest taka nazwa ze względu na hmm.. pozostałe wyniki wyszukiwania grafiki...

wtorek, 4 stycznia 2011, 10:27   deawpl

eh co za beznadziejny pomysł.ten wynalazek nie jest uniwersalny

Podobne newsy

Xbox rośnie, ale głównie dzięki zewnętrznym developerom

News
piątek, 27 kwietnia 2018

xbox-rosnie-ale-glownie-dzieki-zewnetrznym-developerom Microsoft opowiada o swoich sukcesach, acz tradycyjnie robi to nieśmiało.

Komentarzy:
20

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z