11
31.03.2010, 11:21Lektura na 2 minuty

Co mają wspólnego EA i Coca-Cola? Grę o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej [WIDEO]

EA Sports ogłosiło, że wraz z firmą Coca-Cola (a dokładniej z marką Coca-Cola Zero) wprowadzi do gry 2010 FIFA World Cup South Africa dwa tryby, które pozwolą przeżyć najbardziej emocjonujące elementy kwalifikacji i samych Mistrzostw.

Hut

Mowa o trybach Story of Qualification oraz Story of the Finals (oba otrzymają przedrostek Coca-Cola Zero w finalnej wersji 2010 FIFA World Cup South Africa, czyli np. „Coca-Cola Zero Story of the Finals”).

Pierwszy to właściwie nic nowego – gra pozwoli rozegrać wybrane mecze z kwalifikacji, zamienione w tzw. scenariusze, które zadecydują o minucie, w której gracz włączy się do meczu, wyniku, jaki zastanie, sytuacji na boisku. Scenariuszy takich ma być ponad 50 i pokażą one m.in. głośny mecz Irlandii z Francją z bramką strzeloną ręką Thierry Henry'ego, albo spotkanie Argentyny z Boliwią na wysokości kilku tysięcy metrów nad poziomem morza, gdzie twórcy chcą w pewien sposób zasymulować grę przy tak rozrzedzonym powietrzu.

Jeszcze ciekawszy będzie tryb Story of the Finals. Ekipa EA Sports zapowiada, że scenariusze przedstawiające wydarzenia z samych finałów, umieszczać będzie w sieci w ciągu 24 godzin od zakończenia meczu, a scenariusze takie będzie można pobrać za darmo. Czyli np. Hiszpania przegrywa w ćwierćfinale z Anglią 0:1 i na dziesięć minut przed końcem Torres strzela dwie bramki. Ludzie z EA oglądają taki mecz, a po finalnym gwizdku ruszają do pracy i przygotowują scenariusz, w którym od 80 minut kierujemy tylko Torresem i musimy powtórzyć jego wyczyn. §

Brzmi nieźle. Przy okazji EA Sports ujawniło także nowy system karnych z 2010 FIFA World Cup South Africa, który stara się oddać presję, jaka towarzyszy karnym na Mistrzostwa Świata. Zobaczcie:

Premiera: 30 kwietnia. Platformy: X360, PS3, PSP i Wii.