62
29.01.2010, 08:20Lektura na 1 minutę

11-latka ściga przestępcę, by odzyskać Xboxa

Nowozelandzka gazeta The Dominion Post przedstawiła historię Reny Sciascia - 11-latki, która "nie toleruje niesprawiedliwości". Po odkryciu w domu włamywacza dzielna dziewczynka rzuciła się za przestępcą w pościg.


mon

We wtorkowe popołudnie rodzina Sciascia wracała spokojnie do domu. Ojciec, Peter Sciascia, zauważył jednak, że ktoś wybiegł z domu tylnym wyjściem. Po szybkich oględzinach okazało się, że wraz z tajemniczym "gościem" zniknęły iPod, Xbox i trochę gotówki. Pech chciał, że Peter miał złamaną nogę i poruszał się o kulach - nie mógł zatem biegać.

W tym momencie do akcji wkroczyła jego córka, Rena Sciascia. Dziewczynka chwyciła jedną z kul swojego ojca i goniła przestępcę przez 0,5 km, po czym go zgubiła. "Bałam się, ale chciałam odzyskać mojego Xboxa i iPoda" - powiedziała Rena. Na szczęście rodzina wezwała szybko policję i niefortunny włamywacz został schwytany w efektownym pościgu zakończonym w rzece. A skradzioną konsolę znaleziono w krzakach nieopodal domu rodziny Sciascia.

Rodzice są z dziewczynki dumni, policja chwali odwagę, ale także przestrzega - Rena miała szczęście, że przestępca jej nie zaatakował.


Redaktor
mon
Wpisów237

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze