70
26.05.2023, 12:30Lektura na 3 minuty
Plotka

„Wiedźmin” Netfliksa: Wiemy, kto ma być kochankiem Jaskra. Fani nie są zachwyceni

Doniesienia portalu Redanian Intelligence zdają się dokładać kolejną cegiełkę do plotek na temat orientacji Jaskra w netfliksowym „Wiedźminie”.


Patryk „Delighter” Żelazny

Tuż przed premierą trzeciego sezonu netfliksowego „Wiedźmina” dowiedzieliśmy się, że niewiele brakowało, by był on ostatnim. Odejście Cavilla postawiło kontynuację pod znakiem zapytania, ale tylko na chwilę. Ostatecznie wiemy, że czwarty sezon się ukaże, a rolę Geralta z Rivii przejmie Liam Hemsworth. Dostaliśmy też kolejne doniesienia o istotnych zmianach względem materiału źródłowego, ale zaznaczam – nie są to informacje oficjalne, a do tego zawierają spoilery dotyczące trzeciego sezonu „Wiedźmina” Netfliksa.

W zasadzie już wcześniej wiedzieliśmy, że będzie on mocno przełomowy dla postaci Jaskra. Bard miał się bowiem zakochać, a do tego pojawiały się doniesienia, że miałby być biseksualny (w oficjalnej wersji padło tylko słowo sapioseksualny (*)). Portal Redanian Intelligence potwierdza te przypuszczenia. Do tego dzieli się informacją, która nieszczególnie przypadła fanom do gustu. W trzecim sezonie serialu faktycznie ma się okazać, że Jaskier jest biseksualny, a jego kochankiem zostanie... Radowid. Dodam, że w netfliksowej adaptacji Radowid nie jest synem króla Vizimira, a jego młodszym bratem. Reakcja fanów Wiedźmina nie pozostawia wątpliwości, że nie są oni zachwyceni takim obrotem spraw.

W trzecim sezonie ma się pojawić scena, w której Radowid flirtuje z Jaskrem i sugestywnie proponuje, by bard pokazał mu, jak „gra na swoim instrumencie”. Transkrypcję tego fragmentu (lub wersji podobnej do tej, którą mamy zobaczyć w 3. sezonie) także możecie przeczytać na portalu Redanian Intelligence.

Warto także przytoczyć słowa showrunnerki, Lauren Schmidt Hissrich, z opublikowanego 23 maja netfliksowego Tudum. Sekcja, w której zamieszczone są jej słowa, nazywa się „Uncle Jaskier’s <<hot girl summer>>”. A należy o tym wspomnieć dlatego, że nie ma tam wymienionego bezpośrednio Radowida. Z tego powodu doniesienia portalu Redanian Intelligence wciąż należy traktować jako niepotwierdzone. Mimo wszystko.


Jaskier zakochuje się, i to w postaci, którą fani będą znać, ponieważ pojawia się w książkach. To, co wydarzy się między nimi w tym sezonie, będzie miało swoje reperkusje przez bardzo długi czas. Oglądanie życia miłosnego Jaskra opowiedzianego w bardzo wizualny sposób było naprawdę satysfakcjonujące. Zadbaliśmy o to, aby te romanse były opowiedziane szczerze – z wyczuciem i ostrożnością, bez uciekania się do stereotypów… Mamy nadzieję, że stworzyliśmy coś wyjątkowego, sapioromantyczny i sapioseksualny związek, który jest równie niedoskonały, jak każdy inny związek w tym serialu.


Lauren Schmidt Hissrich

* Sapioseksualizm to pociąg do osób charakteryzujących się wysokim poziomem inteligencji.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1331

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane