9
10.02.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Premiera „Coyote vs. Acme” pod znakiem zapytania. Film może zostać ostatecznie anulowany

Wygląda na to, że Kojot może podzielić los Batgirl.

Jak donosi serwis TheWrap, Warner miał odrzucić oferty zakupu „Kojota” of Amazonu i Netfliksa. Swoją propozycję złożyło również Paramount, które chciało także doprowadzić do premiery kinowej. Warner podobno życzył sobie 75-80 milionów dolarów i nie przyjmował żadnej kontroferty.

Insiderzy donoszą, że czterech kierowników, wliczając w to prezesa Warnera, Davida Zaslava, nawet nie widziało jeszcze ostatecznej wersji filmu. Carsten Kurpanek, który pracował przy „Kojocie” jako montażysta, wyraził swoje niezadowolenie w serwisie X i wspomina o „moralnie wątpliwym” procesie decyzyjnym wielkich korporacji i kierowaniu się względami czysto finansowymi. 

„Coyote vs. Acme” został zapowiedziany w 2022 roku. Nad scenariuszem pracował między innymi James Gunn, który ostatnimi czasy dostarczył nam odrobinę rozrywki za sprawą produkcji takich jak „The Suicide Squad” z 2021 (nie mylić z kasztanem z 2016) czy „Strażnicy Galaktyki 3” z 2023. Kojot miał wystąpić u boku Willa Forte i Johna Ceny. 

Planowana premiera przypadała na lipiec 2023 na platformie Max, ale na planach się skończyło. Doniesienia o anulowaniu projektu spotkały się z wyraźną dezaprobatą w sieci. Filmowcy, którzy mieli okazję obejrzeć „Coyote vs. Acme”  twierdzili nawet, że to najlepsza hybryda filmu aktorskiego z animowanym od czasów „Królika Rogera”, a kongresman Joaquin Castro wzywał FTC (Federalna Komisja Handlu) do wszczęcia śledztwa w sprawie szkodliwych praktyk anulowania ukończonych projektów, które następnie można odpisać od podatku.

W odpowiedzi na protesty Warner wyraził chęć odsprzedania filmu innym platformom, a aktor Eric Bauza, który podkłada głos za Kojota, dał nawet nadzieję na premierę w 2024 roku swoim krótkim tweetem.

Warner Bros. 23. lutego ma przedstawić raport finansowy za czwarty kwartał 2023 i przypuszcza się, że wówczas dowiemy się o ostatecznym anulowaniu filmu, a obraz podzieli los projektów takich jak „Batgirl” czy „Scoob! Holiday Haunt”, które zostały skazane na banicję w 2022 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
bolo

Is this enough to get 20 people plastered?

Wpisów314

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze