12
6.03.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Kolejny „Obcy” powstaje. Znamy obsadę i zarys fabuły nowego filmu

Zdjęcia do nowego „Obcego” rozpoczną się 9 marca w Budapeszcie. Film nie będzie powiązany fabularnie z poprzednimi częściami.


Jakub „rajmund” Gańko

Koniec plotek i zapowiedzi rzucanych na wiatr, wreszcie mamy konkrety. Kolejna filmowa odsłona serii „Obcy” nie będzie ani kontynuacją prequelowej linii „Prometeusz” / „Obcy: Przymierze”, niestety nie będzie też wymarzonym przez fanów sequelem „Decydującego starcia”, którym lata temu miał się zająć Neill Blomkamp. Będzie to po prostu nowy, samodzielny film osadzony w tym uniwersum wyreżyserowany przez Fedego Alvareza („Nie oddychaj”, „Martwe zło” z 2013 roku).

Na razie nie wiemy nawet, jak będzie się nazywał nowy film, ale potwierdzono zakontraktowaną obsadę, a zdjęcia rozpoczną się już za kilka dni.

The Hollywood Reporter donosi, że w nowym „Obcym” zobaczymy Davida Jonssona („Deep State: Tajny układ”), Archiego Renaux („Morbius”), Spike'a Fearna („Batman”) oraz Aileen Wu. Ponadto w obsadzie znalazła się Cailee Spaeny, którą mieliśmy okazję zobaczyć m.in. w serialach „Mare z Easttown” oraz „Devs”. To, że film napędzają młodzi aktorzy, nie wzięło się wcale znikąd.

Stworzony przez Alvareza scenariusz ma bowiem opowiadać o grupie młodych ludzi zamieszkujących odległą kolonię, którzy będą musieli stawić czoła doskonale nam znanemu i lubianemu ksenomorfowi. Niestety, to na razie wszystko, co wiemy na temat fabuły nowego „Obcego”.

Produkowane przez Ridleya Scotta dzieło Alvareza ma zadebiutować na platformie Hulu. Stworzony na jej potrzeby w zeszłym roku „Predator: Prey” nie był wcale zły, więc może i tym razem się uda?


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1909

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze