28.04.2023, 08:30Lektura na 2 minuty
Galeria

„Diuna 2” na pierwszych zdjęciach. Poznajcie nowych bohaterów

Jeśli nie możecie się doczekać drugiej części „Diuny”, to mamy kilka zdjęć, która mogą was zainteresować.


Jakub „rajmund” Gańko

Dwa lata temu ruszyliśmy na „Diunę” w reżyserii Denisa Villeneuve'a na tyle tłumnie, że jej kontynuacja dostała zielone światło i już w tym roku poznamy dalsze losy Paula Atrydy (które wielu z nas i tak pewnie doskonale zna z książek Franka Herberta lub poprzednich ekranizacji, ale nie powinno to niczemu szkodzić). Jeśli już nie możecie się doczekać listopadowej premiery „Diuny 2”, to Vanity Fair ma dla was miłą niespodziankę.

Na łamach magazynu pojawił się bowiem obszerny materiał z wypowiedziami Timothéego Chalameta, Zendayi oraz samego Denisa Villeneuve'a. Wszystkiemu towarzyszą nowe zdjęcia z filmu, na których możemy zobaczyć m.in. Florence Pugh („Midsommar”, „Małe kobietki”) w roli księżniczki Irulany, najstarszej córki Padyszacha Imperatora Szaddama IV, która odegrała istotną rolę w życiu Paula Atrydy.

W samego Szaddama IV wcieli się z kolei 80-letni Christopher Walken, którego każdy kinoman kojarzy chociażby z „Łowcy jeleni”. Austin Butler (którego mieliśmy okazję oglądać niedawno w tytułowej roli w „Elvisie”) zagra Feyda-Rauthę Harkonnena, bratanka barona Vladimira Harkonnena. Jeśli oglądaliście „Diunę” Davida Lyncha, to była to postać, w którą wcielał się wówczas Sting. Ponadto Léa Seydoux zagra Margot Fenring, członkinię zakonu Bene Gesserit i bliską przyjaciółkę Imperatora.

Nie jest wielką tajemnicą, że w drugiej części „Diuny” o wiele więcej czasu ekranowego otrzyma Zendaya jako Chani. Villeneuve zapewnia, że nie pozwoli, by wątek romantyczny przyćmił epicką akcję całego filmu, ale na pewno będzie on należycie podkreślony, o czym przekonuje Chalamet.


Uniwersum „Diuny” to bardzo złożony świat geopolityki z mnóstwem ekologicznych i technologicznych metafor, które wciąż są aktualne. Jednak w centrum tych wszystkich wydarzeń jest relacja, w której Chani staje się czymś w rodzaju kompasu moralnego.


Premierę „Diuny” zaplanowano na 3 listopada 2023 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1699

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze