1
23.02.2024, 08:15Lektura na 1 minutę

„Blade Runner 2099”: Rusza produkcja serialu Amazonu

Po pewnych perturbacjach i zmianie reżysera „Blade Runner 2099” wreszcie wchodzi w fazę produkcji.

Pamiętacie jeszcze w ogóle o „Blade Runnerze 2099”? We wrześniu 2022 Amazon zapowiedział, że zrealizuje wraz z Ridleyem Scottem serial aktorski, którego akcja będzie osadzona 50 lat po wydarzeniach z „Blade Runnera 2049”. Od tamtego czasu jednak sprawa przycichła: prace miały ruszyć w zeszłym roku, lecz projekt został opóźniony przez strajki scenarzystów. Można było się obawiać, że wszystko trafi ostatecznie do kosza, ale nic z tych rzeczy. Amazon właśnie bierze się do pełnej produkcji.

Jak podaje serwis Deadline, zdjęcia do „Blade Runnera 2099” rozpoczną się już w kwietniu. Ze względu na strajki i konflikt kalendarzy, z serialem rozstał się Jeremy Podeswa, który miał wyreżyserować pierwsze dwa odcinki. Na tym stanowisku zastąpi go Jonathan van Tulleken, który dopiero co zdążył wyprodukować dwa epizody serialu „Szōgun”.

Na temat fabuły „Blade Runnera 2099” wciąż nie wiadomo zbyt wiele, ale twórcy wciąż utrzymują, że ma on stanowić bezpośrednią kontynuację filmu Denisa Villeneuve'a z 2017 roku. Jednym z producentów wykonawczych serialu pozostaje Ridley Scott, twórca pierwszego „Blade Runnera” z 1982 roku, a jego scenarzystką i showrunnerką ma być Silka Luisa, („Lśniące dziewczyny”, „Halo”). Premiera? Raczej nieprędko.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1823

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze