13
5.01.2018, 13:05Lektura na 2 minuty

Animaniacy powracają! Pinky i Mózg również!

Ich dowcipy szkolne znów rozśmieszą was do łez.


Mateusz Witczak

Yakko, Wakko i Dot spędzili na emeryturze niemal 20 lat (produkcję serialu zawieszono w 1998). Podobnie jak bohaterowie "Kaczych opowieści", Samuraj Jack czy Atomówki, są jednak gotowi wrócić do pracy na pełen etat.

Reanimacji serialu podjął się serwis streamingowy Hulu, który zamówił od razu dwa sezony "Animaniaków". Wygląda zresztą na to (patrz: grafika promocyjna), że obok kolejnych perypetii rodzeństwa Warnerów możemy liczyć na nowe przygody Pinky'ego i Mózga (którzy pierwotnie zabłysnęli jako bohaterowie spin-offa "Animaniaków"). 

animaniacy1_4bpz.jpg

Co więcej, Steven Spielberg, który pełnił rolę producenta oryginału, ponownie obejmie tę funkcję (snuł zresztą takie plany od maja zeszłego roku, gdy ogłosił, że jego firma producencka Amblin Television nawiązała współpracę z Warner Bros. Animation). Jak twierdzi – zrobi to z wielką radością.


Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że "Animaniacy" znajdą dom na platformie Hulu. Wraz z Warner Bros. chcemy wciągnąć w szalony świat Yakko, Wakko i Dot zarówno nową publiczność, jak i dawnych fanów.


– napisał w oświadczeniu.

Niestety, na nowe odcinki kreskówki poczekamy aż do roku 2020, nie wiemy też, czy w obsadzie ponownie zameldują się ci aktorzy, co uprzednio (aczkolwiek Maurice LaMarche ogrywający Mózga zasygnalizował na swoim Twitterze, że coś może być na rzeczy...).


Chyba mogę już o tym mówić...Choć swoje się naczekamy, na osłodę warto dodać, że do oferty Hulu dołączyły właśnie animowane klasyki z oferty Warner Bros. – "Animaniacy", "Pinky i Mózg" oraz "Przygody Animków".

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3460

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze