61
20.07.2021, 14:08Lektura na 4 minuty

Konkurs – wygraj router Mercusys MR70X [ZAKOŃCZONY]

Zaczęły się wakacje, ale pogoda na razie jest w kratkę. Deszczowe dni przed komputerem uprzyjemnić może dobry router, który zadba też o komfort pracy zdalnej innych domowników, sprawnie obsługując wiele urządzeń. W naszym konkursie wygrać można jeden z trzech egzemplarzy modelu Mercusys MR70X.


Tomasz „Ghost” Matusik

Tak pisze o nim producent:

MR70X to pierwszy router nowej generacji WiFi 6 w ofercie Mercusys. Dzięki temu urządzeniu zasięgiem sieci można objąć całą powierzchnię domu, transmisja danych odznacza się niezwykłą stabilnością, a wszyscy domownicy mają zagwarantowany dostęp do szybkich połączeń bezprzewodowych. MR70X polecany jest zwłaszcza osobom, które cenią sobie jakość w rozsądnej cenie i chcą, żeby zdalna praca i zdalne nauczanie w domu przebiegały bezproblemowo.

Dwupasmowy router Mercusys MR70X oferuje prędkości sięgające do 1,8 Gb/s (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Urządzenie wyposażone zostało w gigabitowy port WAN oraz trzy gigabitowe porty LAN, dzięki którym użytkownik otrzymuje gwarancję szybkich połączeń przewodowych.

Za zasięg routera Mercusys MR70X odpowiadają cztery anteny zewnętrzne o wysokim zysku wspierane przez technologię Beamforming. Pozwalają one na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej, dostępnej na powierzchni całego domu.

Za sprawą technologii takich jak OFDMA i MU-MIMO router może obsłużyć wiele urządzeń jednocześnie. Zachowuje przy tym wysokie prędkości sieci bezprzewodowej oraz odczuwalnie zmniejsza opóźnienia w transmisji. Mieszkańcy bloków i domów wielorodzinnych docenią zwłaszcza technologię kolorowania BSS, która redukuje zakłócenia generowane przez sąsiednie kanały, znacznie zwiększając wydajność transmisji. Router posiada także funkcję Smart Connect, dzięki której urządzenia zawsze łączą się z najlepszym dostępnym w danym momencie pasmem WiFi. Na uwagę zasługuje również mechanizm Target Wake Time, który pozwala na wydłużenie czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych i IoT.

Mercusys MR70X może także pracować w trybie punktu dostępowego, zapewniając urządzeniom bezprzewodowy dostęp do sieci. Dodatkowo, funkcje IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz Tag VLAN, zapewniają wysoką jakość transmisji IPTV.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa w routerze Mercusys MR70X zastosowano najnowsze szyfrowanie WPA3, dzięki któremu sieć domowa zyskuje lepszą ochronę. Rodzice mogą skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej, pozwalającej na zastosowanie blokady dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Do dyspozycji użytkowników jest także funkcja QoS gwarantująca optymalizację działania, poprzez przydzielanie urządzeniom priorytetów.

Mercusys MR70X
Mercusys MR70X 3_4c03.jpg

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją. Więcej informacji na temat routera MR70X znajduje się na stronie Mercusys.
 

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać, co będziecie robić w internecie, gdy pogoda będzie deszczowa. I dlaczego potrzebujecie do tego nowego routera. Ważne, aby cała wypowiedź zmieściła się w jednym komentarzu pod tym newsem.

Na propozycje czekamy do środy 14 lipca do godz. 23:59. Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Uczestnicy używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Po uważnym zapoznaniu się z przesłanymi propozycjami, zdecydowalismy się nagrodzić następujące:

superzgred
Podczas deszczu warto pomyśleć o słońcu, ale jak to zwykle bywa - pomysły przychodzą nie przed, a w trakcie. Sciągałbym Tropico 6, by nacieszyć się słońcem, druga połówka w tym czasie najpewniej będzie oglądać Whiskey Tango Foxtrot w streamingu (w full HD oczywiście), a pociecha będzie budować zamki z piasku w Minecrafcie. Online. Streamując na Twitchu. Dobrze, że sąsiad już nie będzie się podpinać pod wifi, chociaż i tak by dało radę i jego mecze uciągnąć.

Trikson
Bajki dzieciom będę puszczał, bo inaczej mi na głowę wejdą przy deszczowej pogodzie.Pewnie, najpierw coś porysujemy (szablony do ściągnięcia i wydruku z internetu - dziękuję panie router), potem poukładamy puzzle, poczytamy książki, ale później zostaje netflix i psi patrol czy inny blaze i megamaszyny.A, że obecny router gubi wifi, to nowy byłoby jak znalazł, bo jeżeli jeszcze raz będę musiał tłumaczyć, że internet zaraz będzie tylko tata zanurkuje pod biurkiem to może mnie coś trafić.

Treser
Deszczowe dni + nowy światłowód + nowy router = żegnaj neostrado 10mb/s i 15 letni TP-Linku ;-) W mojej rodzinnej wiosce byłby to skok porównywalny z przeprowadzką do miasta. A do czego wykorzystałbym nowy router? Chciałbym zapełnić dysk o pojemności 2tb tytułami, które zalegają na różnych platformach (Steam/Origin/reszta), których nigdy nie instalowałem, aby mieć coś dla każdego, kto mnie odwiedza i chce w coś pograć, a spośród aktualnie zainstalowanych tytułów brak jest tego, na co jest akurat ochota (:

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres ghost@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - router Mercusys" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.


Czytaj dalej

Redaktor
Tomasz „Ghost” Matusik

Z redakcją byłem związany przez ponad 20 lat. Nie pisałem zbyt dużo, ale w inny sposób się udzielałem. Zajmowałem się forum, reklamacjami, sklepem, konkursami, infrastrukturą IT w redakcji, opieką nad praktykantami, nadzorowaniem tworzenia nowych serwisów i ogarnianiem całej masę innych spraw. Teraz mam inne zajęcie. Coś tam pewnie jeszcze będę się udzielał, ale zdecydowanie rzadziej niż kiedyś.

Profil
Wpisów792

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze