19
24.02.2021, 09:41Lektura na 4 minuty

Konkurs „Polski e-sport” – wygraj jedną z pięciu książek [ZAKOŃCZONY]

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzimym e-sporcie, a zwłaszcza poznać historię jego powstania, sięgnij po książkę Karola Kopańko „Polski e-sport”. W naszym konkursie możesz wygrać jeden z pięciu egzemplarzy. 


Tomasz „Ghost” Matusik

Tak o książce pisze jej wydawca: 


W e-sporcie Polska miażdży. Poczuj to! Polska była kiedyś potęgą… i wciąż nią jest! Tym razem polami bitew nie są rozległe równiny, ale mapy w „Counter-Strike’u”, „Starcrafcie” czy „League of Legends”. Polskę reprezentowała Złota Piątka, która w CS-ie zdobyła siedem tytułów mistrzowskich. Polacy stawali na podium „Starcrafta” zdominowanego przez Koreańczyków i jako jedni z nielicznych grali w elitarnych seulskich ligach. Przez lata brylowaliśmy w czołówce „Need for Speeda” i „Quake’a”. Nasi gracze wciąż czarują świat i walczą w najlepszych drużynach świata. Oto pierwsza książka o polskim e-sporcie i jego szalonej historii. Zaskakującej i dziejącej się tuż obok. O ludziach, którzy musieli zmagać się z brakiem akceptacji w szkole, wytykaniem przy rodzinnym stole i przestrzeganiem przed marnowaniem życia na gry. To opowieść o sile ich charakteru, która zabierze cię nie tylko na najbardziej znaną e-sportową arenę – katowicki Spodek, ale również do powiatowych kawiarenek końcówki XX wieku i do małych gralni, gdzie w bólach rodziły się talenty, które w przyszłości miały sięgnąć po najwyższe laury. Dziś do obserwowania cyfrowej rywalizacji każdego dnia siadają miliony fanów. To, co kiedyś było fanaberią kilku nerdów zamkniętych w piwnicy, obecnie trafia na czołówki gazet. Przed e-sportem świetlana przyszłość, a przed tobą nieopowiadane nigdy wcześniej historie polskich mistrzów.Aby wziąć udział w konkursie, w jednym komentarzu wyjaśnij, jaka gra powinna stać się dyscypliną e-sportową i dlaczego właśnie ona. Piątka autorów najciekawszych wypowiedzi otrzyma egzemplarz książki.

Na propozycje czekamy do środy 17 lutego do godz. 23:59. Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Uczestnicy używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laueraci

Spośród nadesłanych propozycji redakcja zdecydowała się nagrodzić następujące:

taz159357
Blood Bowl 2, ponieważ nie tylko jest to gra sportowa, ale także oparta jest na świetnym uniwersum warhammera fantasy! Jako, że jest to gra z magicznie dużym RNG, emocji nigdy nie będzie mało! Łącząc powyższe elementy, możemy doczekać finałów, w których banda niziołków, przy dużym błogosławieństwu Nuffla (bądź też inaczej mówiąc - z niepoprawnym wręcz szczęściem) jest w stanie zatrzymać potężnych wojowników chaosu!

crafciak31
Nic innego nie mogę podać, jak osu! Gra rytmiczna, która polega stricte na umiejętnościach grających już teraz przyciąga tysiące grających w corocznych mistrzostwach świata, a będąc dyscypliną esportową z prawdziwego zdarzenia przyciągała by kibiców ze wszystkich stron świata. Nieludzkie umiejętności najlepszych graczy na świecie dostarczają już teraz ogrom emocji, a że gra jest prosta do zrozumienia - klikasz kółka do rytmu muzyki - jest definicją easy to learn, hard to master.

Puncol
Tu potrzeba powiewu świeżości, czegoś zupełnie nowego! Typowy E-Sport wszystkim się już przejadł. Czas na zupełne zaskoczenie - RETRO-E-SPORT! Zawody w Bomber-Mana wydają się idealną rozgrywką dla spragnionych wrażeń widzów i graczy. Można powiedzieć, że byłby to niezwykły Battle-Royale. Musicie przyznać, iście bombowy pomysł! :)

Skaju
Nie ma co ukrywać, ale pandemia zmieniła oblicze gier. Gry planszowe weszły do internetu mocno, ludzie grają w różnych serwisach i platformach, Board Game Arena, Table Top Simulator, Tabletopia... dzieje się!|Jak nic powinno się zorganizować ligi gier planszowych na większą skalę, gdzie gracze mogą rywalizować ze sobą nawet jeśli dzieli ich cały kontynent! A to normalnie, przy stole, nie jest możliwe ;) Liga Terraformacji Marsa? Jestem za, czas na planszowy esport!

dadi1891
Doom Eternal, jest to moim zdaniem piekielnie dobrą produkcją i bardzo dobrym kandydatem na grę e-sportową. W końcu kto by nie chciał popatrzeć jak jakiś profesjonalny gracz przebija się przez masę żądnych krwi demonów i rozcina je ostrzem czy innym orężem. Zwłaszcza gdyby grano w dlc które jest podobno piekielnie trudne. Niby moda na Doom już minęła to i tak sądzę że taka gra zasługuję na porządne wyróżnienie.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres ghost@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - E-Sport książka" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.


Czytaj dalej

Redaktor
Tomasz „Ghost” Matusik

Z redakcją byłem związany przez ponad 20 lat. Nie pisałem zbyt dużo, ale w inny sposób się udzielałem. Zajmowałem się forum, reklamacjami, sklepem, konkursami, infrastrukturą IT w redakcji, opieką nad praktykantami, nadzorowaniem tworzenia nowych serwisów i ogarnianiem całej masę innych spraw. Teraz mam inne zajęcie. Coś tam pewnie jeszcze będę się udzielał, ale zdecydowanie rzadziej niż kiedyś.

Profil
Wpisów792

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze