Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Autor: Adzior

Newsy i Artykuły

Mighty No. 9: Jogging po kilku poziomach [WIDEO]

Dodane przez: Adzior piątek, 30 maja 2014, 16:17 News
Mighty No. 9: Jogging po kilku poziomach [WIDEO]

Wszyscy już chyba wiedzą, że od serii Mega Man nową grę Keijiego Inafune odróżnia chyba tylko tytuł, bo duch słynnego cyklu jest w tej produkcji bardzo silny. A jeśli ktoś w to nie wierzy, niech zerknie na nowy gameplay, pokazujący bohatera gry w różnych, niekoniecznie komfortowych sytuacjach.

Komentarzy:
2

HIT Trzy lata tworzenia, ponad kwadrans muzycznej podróży po historii gier

Dodane przez: Adzior piątek, 30 maja 2014, 16:00 O grach inaczej
Trzy lata tworzenia, ponad kwadrans muzycznej podróży po historii gier

Gdybym na początku redakcyjnej pracy zaczął tworzyć jeden tekst, pieścił go przez ten czas i dziś opublikował, efekty mogłyby być bardzo różne. FamilyJules7x zrobił w tym czasie coś, co zdecydowanie się udało - rytmiczną, znakomicie zagraną kompilację muzyki z gier różnych epok w aranżacji metalowej. Miażdży!

Komentarzy:
24

HIT ANGELINA - twórca, który nie śpi

Dodane przez: Adzior piątek, 16 maja 2014, 18:00 O grach inaczej
ANGELINA - twórca, który nie śpi

Przed tobą korytarz. Po bokach dumnie stoją białe, pozbawione emocji posągi kobiet z rozpostartymi ramionami. Wokół latają śniade pokojówki, a ty musisz znaleźć statek, dojść do wyjścia i nie oszaleć od stale drącego się w tle szamana. Nietrudno o podobne pomysły wśród awangardowych twórców. Ale ten jest wyjątkowy - stoi za nim ANGELINA, automat tworzący gry.

Komentarzy:
5

HIT [Słowo na niedzielę] Klient nie myśli racjonalnie

Dodane przez: Adzior niedziela, 27 kwietnia 2014, 11:00 O grach inaczej
[Słowo na niedzielę] Klient nie myśli racjonalnie

Early Access w założeniu ma pomóc graczom i twórcom, by pierwsi dzielili się opiniami o wczesnej wersji gry i mogli sprawdzić ją przed premierą, drudzy zaś na bazie komentarzy mogą lepiej ją dopracować, przy okazji promując żywy materiał. Czasem wdaje się jednak rak w postaci gry beznadziejnej i aroganckiego twórcy, co wywołuje kolejną dyskusję o otwartych bramach Steama.

Komentarzy:
31

[Livestream] Łowimy easter eggi w Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Dodane przez: Adzior czwartek, 17 kwietnia 2014, 13:00 News
[Livestream] Łowimy easter eggi w Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum

Niedługo nadejdzie Wielkanoc, więc trudno o lepszą okazję, by zająć się tematem easter eggów. Chętnie gralibyśmy z wami cały weekend i szukali gagów we wszystkich możliwych tytułach, ale tyle czasu natura nam nie dała, więc zajmiemy się nieco zapomnianą, ale niezwykle miłą produkcją, w której ukrytych nawiązań znajdziemy tony - Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum.

Komentarzy:
1

HIT Steam: A jednak można poznać statystyki. Dota 2 na czele

Dodane przez: Adzior środa, 16 kwietnia 2014, 16:18 News
Steam: A jednak można poznać statystyki. Dota 2 na czele

Steam oprócz legalnego ograbiania klientów z pieniędzy podczas licznych promocji znany jest z tego, że mimo swojej popularności nie dzieli się oficjalnie danymi sprzedaży gier. Przyszła góra do Mahometa - redakcja serwisu Ars Technica przy pomocy autorskiego skryptu ściągnęła dane z setek tysięcy profilów graczy, wyświetlających posiadane produkcje, a także - od 2009 roku - czas rozgrywki.

Komentarzy:
43

HIT [CDA EXPO] Poradnik podróżnika [UPDATE - Promocja noclegowa]

Dodane przez: Adzior poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 13:34 CD-Action
[CDA EXPO] Poradnik podróżnika [UPDATE - Promocja noclegowa]

Dla wielu graczy, którzy wpadną do nas na osiemnastkę, wycieczka do Wrocławia to poważniejszy wypad, który trzeba dobrze zaplanować. Dla części może i pierwsza tak daleka podróż w życiu. Doradzamy, jak dojechać i wrócić, a w międzyczasie przenocować, by o niczym nie zapomnieć i bez zmartwień bawić się w Hali Stulecia.

Komentarzy:
32

HIT Heartbleed: Gracze, lepiej zmieńcie hasła

Dodane przez: Adzior niedziela, 13 kwietnia 2014, 14:37 Technologie
Heartbleed: Gracze, lepiej zmieńcie hasła

Od kilku dni w sieci panuje blady strach - luka w zabezpieczeniach szyfrującej biblioteki OpenSSL zwana Heartbleed spędza sen z powiek działom IT mnóstwa firm i administratorom serwerów. Dziura uderzyła w spory procent serwerów, na których "stoją" tysiące stron i wpłynęła także na witryny związane z gamingiem.

Komentarzy:
32

Star Wars coraz bardziej Uncharted. Kolejny człowiek Naughty Dog na pokładzie Visceral

Dodane przez: Adzior niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:34 News
Star Wars coraz bardziej Uncharted. Kolejny człowiek Naughty Dog na pokładzie Visceral

Nie tylko Amy Hennig opuściła szeregi Naughty Dog i serię Uncharted, by pracować razem z Visceral Games nad nowymi Gwiezdnymi Wojnami. Twórcy Dead Space pozyskali nowego pracownika doświadczonego w tworzeniu przygód Drake'a - scenarzystę Todda Stashwicka.

Komentarzy:
4

Titanfall: Expedition - Trzy nowe mapy w maju

Dodane przez: Adzior niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:15 News
Titanfall: Expedition - Trzy nowe mapy w maju

Jeśli chcecie pobiegać po drzewach, a znudziły wam się już dostępne w Titanfallu mapy, odłóżcie dziesięć dolarów. W maju pojawi się pierwsze DLC - Expedition - które doda trzy nowe areny zmagań do gry.

Komentarzy:
12