3
13.05.2017, 12:54Lektura na 7 minut

[Weekend z Preyem] Z czym do Obcych?

Oczywiście z zestawem broni i mocy, który pod względem różnorodności zjada Dishonored 2 na śniadanie!


Mateusz Witczak

Nie jestem dobry w suspensie: wbrew nazwie Prey nie zostanie w CDA 07/2017 zwierzyną, którą rozeźlony recenzent rozszarpie zębiskami na strzępy. Ów posili się ze smakiem, zwłaszcza, że rozgrywka została nam podana w bardzo wielu smakach 

Zacznijmy może od arsenału, który otwiera doskonale znany…


Klucz francuski

Jeden z nielicznych łączników z oryginalnym Preyem (oraz znacznie bliższymi grze Bethesdy System Shockiem i BioShockiem). Przygodę rozpoczynamy, mając w ręku li tylko narzędzie hydrauliczne, które nadaje się wyłącznie do kompulsywnego uderzania w meble i bibeloty (jakimi, przypomnijmy, mogą być zakamuflowani Obcy). Obrażenia zadaje niewielkie, nazbyt częste wymachy szybko wyczerpują pasek staminy... jest jednak sposób, by uczynić ze stareńkiego „francuza” oręż wręcz (hihi) kluczowy, a mianowicie…


LEPIK

Czyli Lekki Energetyczno-Pianożelowy Inhibitor Komunikacji, wynalazek korporacji TranStar, który unieruchamia nazbyt ruchliwych Obcych, dając nam okazję, by okładać ich wspomnianym kluczem bez ryzyka, że zaraz rzucą nam się do gardeł.


(Kliknij, aby powiększyć)

Ale to niejedyne jego zastosowanie, LEPIK stanowi absolutna podstawę eksploracji stacji Talos I. Z jego pomocą możemy chociażby ugasić pożary, załatać nieszczelne rury czy powstrzymać wyładowanie elektryczne.


(Kliknij, aby powiększyć)

Może również służyć do konstruowania platform do wspinaczki, które umożliwią nam dostanie się do wyżej położonych obszarów.


(Kliknij, aby powiększyć)


Ładunek recyklingowy

Jako osoby wrażliwe na potrzeby środowiska naturalnego doskonale wiecie, że utylizacja odpadów to ważna kwestia. Szczęśliwie Prey pozwala nam pozbyć się góry śmiecia z pomocą... granatu. Ładunek recyklingowy kondensuje pobliskie elementy otoczenia do czterech typów „kostek”, które wykorzystujemy do craftingu.

Jako że miejsca w ekwipunku nigdy nie ma zbyt dużo, ładunek recyklingowy stanowi niezły sposób, by sprowadzić chowane po kieszeniach jabłuszka, skórki od banana, butelki i przepalone podzespoły do najbardziej podstawowych komponentów. Co ciekawe, jest on w stanie rozłożyć także co mniejszych przeciwników.

Oto pomieszczenie przed rzuceniem ładunku recyklingowego:


(Kliknij, aby powiększyć)

...i po:


(Kliknij, aby powiększyć)

PS: Granatów robiących klasyczne bum nigdzie w grze nie uświadczycie. Zamiast tego wyciągniecie zza pazuchy transmitery fali negacyjnej (przydatne, by uniemożliwić innym stosowanie mocy psionicznych) oraz ładunki EM (które na chwilę wyłączają z gry wrogo nastawione maszyny).

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3462

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze