Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRecenzja - LittleBigPlanet 2

enki wtorek, 4 stycznia 2011, 15:05 Recenzja
ps3
LittleBigPlanet 2
LittleBigPlanet 2
LittleBigPlanet 2
LittleBigPlanet 2

Kolejną nowością są postaci Sackbotów – uroczych robocików, które pojawiają się w trzecim świecie i które w ten czy inny sposób musimy zwykle bezpiecznie przetransportować do wyjścia. Wreszcie, w niektórych etapach gra całkowicie zmienia swój charakter i z platformówki staje się a to strzelanką typu „cały czas w prawo”, a to strzelanką z widokiem z góry, a to na powrót platformówką, tyle że z wykorzystaniem... kota z turbodoładowaniem. W przypadku etapów strzelankowych, muszę jednak z żalem stwierdzić, że nie są one najwyższych lotów i sam traktowałem je raczej jako zło konieczne w oczekiwaniu na możliwość dalszego przemieszczania się na własnych, wypchanych gąbką nóżkach.

Tutaj wypada wcisnąć dwa zdania o niektórych przejawach wyobraźni ludzi z Media Molecule, które wyraźnie podpadają pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. No, może nie wprost, ale jeżeli złowieszczo bez wyrazu twarze niektórych bohaterów lub... zwierząt (czterogarbny wielbłąd strzelający laserem z zębów) przy przesłodzonej kolorystyce nie wprawią was albo wasze dzieci o stany lękowe, to przynajmniej będziecie mogli zaobserwować, jak zachowuje się człowiek na „kwasie”. Vide niespełna rozumu Dr. Higginbotham, którego wizje i monologi (połączone z domniemaną chęcią lizania własnych oczu...) to nie materiał dla wrażliwych, młodych i dziewiczych mózgów.

A wszystko to podane w ciągu około 5 godzin, na które starczą poziomy wymagane do ukończenia gry (są jeszcze bonusowe wyzwania, głównie jako „sekrety” do odblokowania w trakcie kampanii). W końcowych etapach gra nie jest tak trudna, jaką była część pierwsza i pod względem radości, jaką daje samotne ganianie Sackboyem po wytworach bujnej wyobraźni twórców, oceniłbym grę na 7.

A jednak seria LittleBigPlanet to przecież przede wszystkim festiwal kreatywności graczy, a tej – po przebrnięciu przez kilkadziesiąt praktycznych tutoriali – można w drugiej części dać upust na setki sposobów. Głównie tworząc oczywiście nowe poziomy (choć już nie tylko platformowe – także strzelanki, wyścigi itp.) lub próbując odtworzyć ulubioną grę lub hm... system operacyjny. Można tworzyć areny do zmagań 1 na 1 czy 2 na 2, nagrywać całe cutscenki, miksować dźwięki, tworzyć muzykę... Oczywiście wciąż w 2,5D z trzema poziomami głębi, ale nawet to ograniczenie nie powstrzymało graczy przed zrobieniem własnej wersji Wolfensteina. Albo prostego kalkulatora (oraz całej masy wielkich, drewnianych, latających penisów, ale czymże byłby świat bez nich?).

Cały proces edycji odbywa się na żywo, czyli „widzisz, co dostajesz”, tylko za pomocą pada. I aż szkoda, że nie można pobawić się w LittleBigPlanet 2 na blaszaku, używając klawiatury i myszy. Ale z drugiej strony, od tego jest Minecraft, a konsolowcom oddajmy, co konsolowe. Jeżeli szukasz sympatycznej platformówki na kilka padów i/lub chcesz pobawić się w tworzenie prostych gier (lub wielkich drewnianych...) LBP2 może być dla ciebie. I dla twojej drugiej połówki. I dla pociech. Choć te najmłodsze może jednak trzymaj w bezpiecznej odległości od Dra Higginbothama.

Ocena: 8

---

Plusy:

  • kolorowa grafika i animacje Sackboyów
  • silnik fizyczny
  • bogata i różnorodna ścieżka dźwiękowa
  • urocze Sackboty
  • nowe gadżety
  • potężny i nieskomplikowany edytor

Minusy:

  • postacie niezależne i chaos fabularny
  • średnio udane etapy strzelankowe
  • w zasadzie to samo co w jedynce... tylko nieco więcej
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 3 lutego 2011, 10:15   kymek28

Wlasnie dla tej i dla killzone&039;a kupuje PS3.Dla mnie gra jest świetna choć ma pare drobnych bledów.

czwartek, 3 lutego 2011, 9:50   MikeyXxX2

to nawet fajne szkoda ze na PS a nie xboxa

czwartek, 13 stycznia 2011, 13:13   akk

I co? Mam teżzacząć piać jak taka nudna gra dostała tak wysoką ocenę? ;) To że Wy uważacie coś za super wspaniałego nie znaczy, że takie jest. A celem recenzenta jest jak najlepiej to wyłapać. Pozdrawiam!

czwartek, 13 stycznia 2011, 13:12   akk

Zawsze mnie smiesza te ocenowe walki :D. OJ NIE MA 10??? JAK TO MOZLIWE?? Jak ktoś już pisał prędzej 8 to jest bardzo dobra ocena. Jakieś chore przeświadczenie panuje, że to jest słaba gra... Polecam wejść na metacritic i zobaczyć średnią ocen ostatnich filmów, a następnie gier. Ostatni film który miał więcej niż 90%? Social network chyba.. gra? co chwile jest.. Widać jak to recenzenci "boją (?)" się wystawiać niższe oceny. Osobiście w LBP 2 nic nie widzę - tworzyć poziomów mi się nie chce, rozgrywka nijaka

piątek, 7 stycznia 2011, 8:12   k4cz0r

@BadTrack, do mnie jakoś pierwsze LBP nie przemówiło. I skoro dwójka jest podobna...też bym dał 8.

czwartek, 6 stycznia 2011, 21:26   BadTrack

jeżeli to jest na 8, i jeżeli "jest to prawie to samo co jedynka" to ja mogę tylko współczuć gustu autorowi recenzji.

czwartek, 6 stycznia 2011, 14:20   Rey656

Tak - jest pełna polska wersja, ale jest trochę... dziwna.

czwartek, 6 stycznia 2011, 14:10   Milt3k

Ktoś komuś posmarował ;p
To nie możliwe żeby ten cud dostał OSIEM :P
SKANDAL :D

środa, 5 stycznia 2011, 23:36   Czarnobyl97

Zagrałem w demko i złożyłem pre-ordera...Ta gra jest cudowna!!!

środa, 5 stycznia 2011, 22:28   adekgol10

"Tutaj wypada wcisnąć dwa zdania o niektórych przejawach wyobraźni ludzi z Media Molecule, które wyraźnie podpadają pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii." Cudowny tekst ;)

O autorze

Michał 'enki' Kuszewski

Podobne newsy

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z