Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy, że polska premiera nowego dzieła studia Piranha Bytes odbędzie się 16 października, ponad dwa tygodnie po światowym debiucie. Tymczasem Cenega zrobiła nam psikusa – w grę będziemy mogli zagrać jeszcze w tym tygodniu!
Risen zawita więc nad Wisłę 9 października. Oznacza to, iż premiera odbędzie się tydzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Chyba po raz pierwszy mamy do czynienia z przyspieszeniem polskiego debiutu jakiejś gry. Zazwyczaj do tej pory dystrybutorzy jedynie opóźniali ukazanie się danej gry na naszym rynku.
Tymczasem sam Risen zbiera dość… skrajne oceny. Metacritic podaje dla pecetowej wersji gry średnią 78%. Tymczasem średnia ocen edycji na Xboksa 360 to zaledwie… 56%. W obu przypadkach pod uwagę wzięto 11 recenzji.
Test Risena znajdziecie w CD-Action 11/2009.
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Postoję, zostaje przy pierwszej i drugiej części gry Gothic
czwartek, 15 października 2009, 8:51
mrbison
Yeah kupie ją w empiku.
czwartek, 8 października 2009, 18:47
gracz4000
Dziwne bo ja nic nie dostałem. Zamawiałem pre-ordera Risena ze specjalnym kodem na zniżkę co razem z kurierem mnie ma kosztować niecałe 105 zł. Na e mail powinienem dostać potwierdzenie że przyjęli zamówienie czy coś takiego a żadnego e maila nie dostałem
czwartek, 8 października 2009, 11:49
Pafcio
Ja już czekam na listonosza, mam nadzieję, że dojdzie gdzieś tak jutro, bo bym na weekend miał :) W demo długo nie pograłem, bo angielski u mnie jakiś rewelacyjny nie jest i jakoś nie miałem ochoty, ale to co zobaczyłem mi wystarczyło.
czwartek, 8 października 2009, 11:37
Damianuss
Świetnie. Ja niestety zagram dopiero po 16.10 : ).
czwartek, 8 października 2009, 9:54
mrgonzo
niskie oceny dla wersji na xbox360 mają kilka głównych powodów, m.in liczne glitche i bardzo częste spadki FPS. A niech mają konsolowcy chociaż raz jakiś nieudany port, i niech poczują jak to jest być pecetowcem;)
Ja już od dziś gram, bo dostałem wcześniej w pre-orderze ^^ Gra wymiata ;]
to gra zyskała by na klimacie.Mam tylko nadzieję,że dystrybutor nie będzie mieszał się do spraw o których nie ma zielonego pojęcia,tak jak to już uczynił JoWood niszcząc jedną z najwspanialszych serii RPG.
W serwisie Gry-Online gra dostała 8,9/10całkiem nieźle a jak przypomni się sobie,że Gothic 1 w tym samym serwisie dostał tylko 7,2to jest bardzo dobrze,więcej bardzo dobry początek serii,bo chyba nikt nie wątpi,że powstaną kolejne części.Gdyby był dubbing
środa, 7 października 2009, 22:06
GGrzebyk
@clinton - mój nick brzmi inaczej więc proszę nie przeinaczać.
środa, 7 października 2009, 22:05
GGrzebyk
To dlaczego na polskiej stronie Risen'a, na gram.pl i na cenedze wysyłka jest później? Dziwne te informacje podają. Sorry za moją niewiedzę.
środa, 7 października 2009, 21:54
RRaZZer
Bedzie w empiku w piątek
środa, 7 października 2009, 21:47
clinton
ggrzybek to miał być żart nie kapuje wytłumacz (to nie był żart)
środa, 7 października 2009, 21:44
Sypcio
@GGrzebyk - mam polski oryginał. Przywilej pre-orderowców:)
środa, 7 października 2009, 21:44
RRaZZer
a będzie w empiku w piątek czy nie??
środa, 7 października 2009, 21:26
BigM
Ja już gram :D. Dzisiaj dostałem upragnioną przesyłkę od Cenegi z polską, pecetową wersją Risen :).
środa, 7 października 2009, 21:03
GGrzebyk
Sypcio - masz na myśli zagraniczną wersję?
środa, 7 października 2009, 20:46
Vojasek
Może kupię. Na pewno nie w tym roku, ale może. Cóż, gdyby premiera odbyła się 16 października, to bym miał prezent na urodziny.
środa, 7 października 2009, 20:43
Kawalorn
@GGrzebyk - To tam był jakiś żart?
środa, 7 października 2009, 20:11
JCraft
Arhh... jeszcze miesiąc temu nie spodziewałbym się, że będę Risena premierowego zamawiał - a tu demo odpalam i co? Świetna optymalizacja, piękne otoczenie, klimatyczna muzyka i tylko animacje jakieś marne (ale lepsze niż te z FO3! O!). Grać! Grać! :D