Raport finansowy Take-Two: L.A. Noire dopiero w 2011 roku

Piotrek66 piątek, 3 września 2010, 11:48 News
Take Two - logo
Take Two - logo

Koncern Take-Two opublikował raport finansowy za trzeci kwartał 2011 roku fiskalnego, który zakończył się 31 lipca. Nie przyniósł on niestety dobrych wieści dla graczy – tworzona przez studio Team Bondi gra L.A. Noire zaliczyła kolejne opóźnienie.

Jak poinformowało Take-Two, detektywistyczna produkcja L.A. Noire ukaże się dopiero w pierwszej połowie 2011 roku, a nie jak wcześniej planowano, jesienią tego roku.

W raporcie znalazły się także bardziej optymistyczne informacje – przynajmniej dla inwestorów. Red Dead Redemption od dnia premiery rozeszło się bowiem w liczbie 6,9 milionów egzemplarzy. Dzięki temu Take-Two w trzecim kwartale 2011 roku fiskalnego wygenerowało przychód w wysokości 354,1 miliona dolarów. Przełożyło się to na zyski, które wyniosły 12,4 miliona dolarów (w analogicznym okresie roku ubiegłego firma zaliczyła straty na poziomie 58,3 milionów dolarów).

W spotkania z inwestorami, Ben Feder, prezes Take-Two odniósł się również do słów analityka Michaela Pachtera, który uważa, że Mafia IIjest poniżej oczekiwań” i „jest mało prawdopodobne, by przyniosła ona zyski”.

Opierając się na danych z okresu premiery, oczekujemy, że będzie to kolejny tytuł od Take-Two przynoszący zyski” – twierdzi Feder. Mimo wszystko - chcemy mu wierzyć.

Więcej na temat: Take-Two, akcja, 2K Czech, Cenega Poland, 2K Games, Rockstar Games, Team Bondi, Take 2 Interactive, Strategy First,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 5 września 2010, 13:12   omfgprg
@matix755
a 2K Games to pododdział Take Two...
piątek, 3 września 2010, 19:27   Guthan
to nie jest kolejny klon gta!!!!!!!!!!! to jest jego pelnoprawny brat!!w ogole nie czepiac mi sie tu rockstarowych gier xd
piątek, 3 września 2010, 17:09   gunardan
Zagrali w Mafię II i zrozumieli, że w tym roku nie mają z nią szans. Potem władują w tytuł dodatkowe dziesiątki milionów baksów i w przyszłym roku wypuszczą kolejnego klona GTA IV, w którym licealiści będą mogli przyuczyć się do zawodu gazeciarza i pucybuta:)
piątek, 3 września 2010, 16:36   matix755
@czapel007
Chyba coś Ci się pomyliło bo Take Two nie ma nic wspólnego z Mafią 2!! twórcą gry jest 2K Czech a wydawcą 2K Games!
piątek, 3 września 2010, 15:37   Rahid
Trzymam kciuki za wydanie L.A. Noire na PC-ty. Ostatnio robiłem tak przy premierze Red Dead Redemption i chyba za lekko trzymałem...
piątek, 3 września 2010, 15:30   czapel007
Tak Take Two za to co zrobili z Mafią II, wycinając zakończenie i połowę opcjii już dziękujemy. Oni chcą wyssać z graczy $$$$$$$$$$

Podobne newsy

Red Dead Redemption 2? Rockstar San Diego szuka ludzi do prac nad grą z otwartym światem

News
wtorek, 7 lutego 2012

red-dead-redemption-2-rockstar-san-diego-szuka-ludzi-do-prac-nad-gra-z-otwartym-swiatem Kolejne ogłoszenie o pracę od Rockstara. Tym razem ludzi poszukuje studio firmy w San Diego, to samo, które stworzyło Red Dead Redemption. Kontynuacja w drodze?

Komentarzy:
64

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Co dały nam gry w ciągu całej swej historii od Ponga do Kingdoms of Amalur: Reckoning? Całe tony rozrywki, zachwycające oprawy i wiele znakomitych historii, w których swe role odgrywają ikoniczni bohaterowie. Co przez ten cały czas nam odbierano? Wyobraźnię.

Komentarzy:
36

Postal III przyszedł do mnie z notką od Mike’a Jareta z Running With Scissors. Uprzedził mnie, że jeżeli zgnoję jego grę w recenzji, to “przyleci do mojego kraju i obije mi twarz lol”. Rozumiecie więc, że nie mogę sobie na zbyt wiele pozwolić. 

Komentarzy:
62

Czasami cieszę się, że jako dzieciak nie zagrałem we wszystkie gry, które mnie interesowały i dzięki temu wciąż mam wiele do nadrobienia. Szczególnie cieszy mnie to, że zostawiłem sobie na później takie tytuły, jak Sanitarium. Tytuły, które zdecydowanie przerosłyby mnie w tamtych czasach. 

Komentarzy:
28

W ubiegłym tygodniu pojawiła się – na szczęście na razie niepotwierdzona – informacja, że nowy Xbox miałby posiadać bliżej niesprecyzowany system "antyużywkowy". Wywołało to szczerze oburzenie wśród graczy, a ja zastanawiam się, czy takim rozwiązaniem Microsoft nie strzeli sobie w stopę.

Komentarzy:
85

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z