HITMagic: The Gathering - Tactics: Karcianka, która stała się RTS-em [WIDEO]

Hut wtorek, 3 listopada 2009, 14:32 News
Magic: The Gathering - Tactics: Karcianka, która ma być RTS-em
Magic: The Gathering - Tactics: Karcianka, która ma być RTS-em

Firmy Wizards of the Coast (specjaliÅ›ci od gier karcianych i papierowych RPG) oraz Sony Online Entertainment (fachurzy od sieciówek) ogÅ‚osiÅ‚y, że na poczÄ…tku przyszÅ‚ego roku wydadzÄ… nowÄ… grÄ™ na podstawie Magic: The Gathering. BÄ™dzie RTS-em...

Choć marka Magic: The Gathering nieco ostatnio przygasÅ‚a, to jednak wciąż najpopularniejsza karcianka na Å›wiecie, nic wiÄ™c dziwnego, że nieustannie powstajÄ… nowe projekty, które na niej bazujÄ… (i na niej zarabiajÄ… pieniÄ…dze). Kolejny nosi nazwÄ™ Magic: The Gathering – Tactics i zostanie wydany na poczÄ…tku 2010 roku na PC (a nieco później, choć kiedy dokÅ‚adnie, nie wiadomo, na PlayStation 3). Za grÄ™ odpowiada studio SOE Denver, znane (...komu znane, temu znane...) z sieciowych, bazujÄ…cych na przeglÄ…darkach gier karcianych.

Jak mówi John Smedley, "prezydent" Sony Online Entertainment: "WspóÅ‚praca z Wizards of the Coast, pozwala nam połączyć siÅ‚y obu naszych firm i wykorzystać ich mocne strony, by opracować innowacyjnÄ…, sieciowÄ…, trójwymiarowÄ… grÄ™ opartÄ… o znanÄ… markÄ™. Zabierzemy graczy Magic The Gathering w miejsce, w jakich jeszcze dotÄ…d nie byli".

Jakie to miejsca? Niestety poniższy trailer tego nie ujawnia, na pewno wiemy wiÄ™c tylko tyle, że grać bÄ™dzie można w pojedynkÄ™ i w sieci, wÅ›ród kart pojawiÄ… siÄ™ również te z dodatków, a caÅ‚ość ma być "grÄ… strategicznÄ… czasu rzeczywistego":


Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 listopada 2009, 21:50   TommyDe
Dobre stare czasy... Mono-czarny destroy na Nightmare'ach to było moje dzieciątko. ;P Zobaczymy może da się w to pograć.@Me3sto - PRAWIE 8/4, ale do tego z First Strike'iem. ;P
wtorek, 3 listopada 2009, 21:37   KadwaO
Ja jestem ciekaw czy jako RTS da coś więcej niż BattleForge, no i czy przeniosą WSZYSTKIE karty z MtG do wersji Pc.
wtorek, 3 listopada 2009, 21:24   Me3sto
@Gzyms - wczeÅ›niej miaÅ‚em tak zrytÄ… akcjÄ™ że talia nazywaÅ‚a siÄ™ "prevent & die " - tzn. przetrwaÅ‚em wszystko ( gram na 4 osoby z siostrÄ… ,jej chÅ‚opakiem i znajomym ) - a na koÅ„cu padaÅ‚em . MiaÅ‚em 30 preventów w tali ;pTeż popieram utworzenie takiej gry , aczkolwiek wolaÅ‚bym grać w realu , bo to nie to samo . Podobna sytuacja wystÄ™puje wedÅ‚ug mnie w Warhammerze FB i 40-sce .
wtorek, 3 listopada 2009, 20:40   Gzyms
@Me3sto - prezentujesz znienawidzony przeze mnie typ talii opartej na enchantach.. Brrr... :P
A co do M:tG Tactics, to caÅ‚ym sercem popieram i trzymam kciuki, miÅ‚o bÄ™dzie spróbować zagrać w innej formie...
wtorek, 3 listopada 2009, 18:50   Malthan
W oficjalnym newsie na stronie WOTC - http:www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/arcana/311 - pisza "Online, 3D Turn-Based Strategy Game" - dla mnie nie brzmi to jak RTS.@Me3sto - ale poswiecasz na to 2 karty, wiec to zupelnie inna sytuacja. Twoj przyklad z goblinem to duzo wieksza szansa na card advantage przeciwnika.
wtorek, 3 listopada 2009, 16:59   Huge DRAGON
W BattleForge bardzo fanie mi się grało ale tylko w wersję 4Free :/
Może MtG bÄ™dzie równie udane
wtorek, 3 listopada 2009, 16:55   Reizen
Me3sto, jak rozumiesz buffy w WoWie, to rozumiesz wszystko xD
wtorek, 3 listopada 2009, 16:40   Dzichader
Mogli by coś z D&D zrobić.
wtorek, 3 listopada 2009, 16:26   Me3sto
Ten smok nie jest zbyt dobr - za 3 many ( mountain , plain ) moge mieć goblina z double strikem + za kolejne 3 many enchant który doda mu 2+/2+ , life link i możliwość doÅ‚adowywania go ( 1 power za 1 mana ) lol - wychodzi ze za szesc mam 4/4 double strike z life linkiem i możliwoÅ›ciÄ… doÅ‚adowywania ( double strike 4/4 jest tak na prawde 8/4 :P ) .
Fajnie że dużo ludzi i tak tego nie zrozumie ;p
wtorek, 3 listopada 2009, 16:18   Kacperrr94
heh , czas kupic ps3 bo na kompie w to grać nie będę , myślałem ze wyjdzie także na xboxa :/ a mam jedynke(chyba) na xboxa :D

Podobne newsy

Magic: The Gathering - Tactics: Kolorowy zwiastun [WIDEO]

News
poniedziałek, 24 stycznia 2011

magic-the-gathering---tactics-kolorowy-zwiastun-wideo Magic: The Gathering - Tactics już od tygodnia znajduje siÄ™ w cyfrowej dystrybucji. Nie przeszkadza to jednak twórcom opublikować kolejnego zwiastuna. W ciÄ…gu minuty możecie zapoznać siÄ™ ze spektrum piÄ™ciu kolorów talii, które przyjdzie wam wybierać w tej darmowej grze.

Komentarzy:
9

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Co daÅ‚y nam gry w ciÄ…gu caÅ‚ej swej historii od Ponga do Kingdoms of Amalur: Reckoning? CaÅ‚e tony rozrywki, zachwycajÄ…ce oprawy i wiele znakomitych historii, w których swe role odgrywajÄ… ikoniczni bohaterowie. Co przez ten caÅ‚y czas nam odbierano? WyobraźniÄ™.

Komentarzy:
39

Postal III przyszedÅ‚ do mnie z notkÄ… od Mike’a Jareta z Running With Scissors. UprzedziÅ‚ mnie, że jeżeli zgnojÄ™ jego grÄ™ w recenzji, to “przyleci do mojego kraju i obije mi twarz lol”. Rozumiecie wiÄ™c, że nie mogÄ™ sobie na zbyt wiele pozwolić. 

Komentarzy:
63

Czasami cieszÄ™ siÄ™, że jako dzieciak nie zagraÅ‚em we wszystkie gry, które mnie interesowaÅ‚y i dziÄ™ki temu wciąż mam wiele do nadrobienia. Szczególnie cieszy mnie to, że zostawiÅ‚em sobie na później takie tytuÅ‚y, jak Sanitarium. TytuÅ‚y, które zdecydowanie przerosÅ‚yby mnie w tamtych czasach. 

Komentarzy:
28

W ubiegÅ‚ym tygodniu pojawiÅ‚a siÄ™ – na szczęście na razie niepotwierdzona – informacja, że nowy Xbox miaÅ‚by posiadać bliżej niesprecyzowany system "antyużywkowy". WywoÅ‚aÅ‚o to szczerze oburzenie wÅ›ród graczy, a ja zastanawiam siÄ™, czy takim rozwiÄ…zaniem Microsoft nie strzeli sobie w stopÄ™.

Komentarzy:
85

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« luty 2012
PWÅšCPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829