5
5.05.2008, 08:21Lektura na 1 minutę

40 milionów pirackich UT3

Wiceprezes Epic Games - Mark Rein - ujawnił niedawno liczbę graczy, którzy próbowali połączyć się z serwerem Unreal Tournament III przy użyciu pirackiego klucza. Było ich aż 40 milionów!


Daniel „CormaC” Bartosik

Ludzie z Epica muszą być nieźle wkurzeni - gra nie sprzedaje się rewelacyjnie, bo masa ludzi po prostu ją ukradła. Wszyscy wiedzą, że skala piractwa na PC jest bardzo duża, ale 40 milionów... Ta liczba jest zwyczajnie przerażająca. Jakiś czas temu dane dotyczące piractwa z niedowierzaniem komentował dyrektor kreatywny z THQ. Pozostaje mieć nadzieję, że wydawcy gier wpadną na jakiś skuteczny, lecz nieuciążliwy dla posiadaczy legalnych kopii sposób zwalczenia złodziei. W końcu jak długo będą chcieli wydawać na PC gry po to, żeby dziesiątki milionów ludzi je kradły?...


Czytaj dalej

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1222

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze