Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po zaÅ‚ożeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualnoÅ›ci przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Apple pracuje nad telewizorami z interfejsem głosowym Siri?

Piotrek66 piątek, 28 października 2011, 15:13 Plotka

Siri to inteligentny interfejs użytkownika wprowadzony w iPhonie 4S, pozwalajÄ…cy sterować telefonem za pomocÄ… gÅ‚osu. W sieci pojawiÅ‚y siÄ™ doniesienia, wedÅ‚ug których Apple pracuje nad telewizorami, w których standardowe piloty zostanÄ… zastÄ…pione wÅ‚aÅ›nie tÄ… technologiÄ….

Nick Bilton, redaktor New York Timesa, na swoim blogu stwierdziÅ‚, że Apple pracuje nad telewizorami wykorzystujÄ…cymi interfejs Siri. UmożliwiÅ‚oby to przełączanie kanaÅ‚ów i przeglÄ…danie sieci za pomocÄ… gÅ‚osu. WystarczyÅ‚oby powiedzieć tylko, że chcemy obejrzeć dany program.

Jak pisze Bilton, on sam o nowej generacji telewizorów usÅ‚yszaÅ‚ rok temu od anonimowego informatora, wedÅ‚ug którego Apple sprowadza części do swoich prototypowych projektów – wÅ›ród nich znajdujÄ… siÄ™ ponoć „bardzo duże” urzÄ…dzenia, które mogÅ‚yby być wchodzić w skÅ‚ad „telewizora Apple’a”.

Od tamtego czasu Bilton zaczÄ…Å‚ szukać głębiej, kontaktujÄ…c siÄ™ z różnymi pracownikami firmy lub osobami blisko z nimi zwiÄ…zanymi. DowiedziaÅ‚ siÄ™ od nich, że co prawda obecnie nie trwajÄ… prace nad projektem, jednak wielokrotnie powtarzano, że Apple mogÅ‚oby ewentualnie zbudować telewizor. Podobnie zresztÄ… wypowiedziaÅ‚ siÄ™ Å›wiÄ™tej pamiÄ™ci Steve Jobs w swojej niedawnej biografii, zdradzajÄ…c, że odbiorniki jego firmy miaÅ‚yby „najprostszy interfejs użytkownika, jaki można sobie tylko wyobrazić”. A co – pyta Bilton – jest prostszego, niż Siri?

Redaktor dowiedziaÅ‚ siÄ™ również, że szefowie Apple myÅ›leli o stworzeniu wÅ‚asnego telewizora już w 2007 roku, kiedy to na rynku pojawiÅ‚ siÄ™ Apple TV – urzÄ…dzenie, które podłączone do dowolnego odbiornika pozwalaÅ‚o na odtwarzanie materiaÅ‚ów z iTunes. Choć klienci nie rzucili siÄ™ masowo na nowy gadżet, koncern nie porzuciÅ‚ pomysÅ‚u swojego telewizora, ale zaczÄ…Å‚ go okreÅ›lać mianem „hobby”.

Bilton uważa jednak, że to „hobby” mogÅ‚oby okazać siÄ™ opÅ‚acalne – tak przynajmniej wynika z raportu agencji Barclays, która przewiduje, że jeÅ›li Apple wprowadziÅ‚oby na rynek wÅ‚asne telewizory, firma mogÅ‚aby wygenerować dodatkowe 19 miliardów przychodów w skali roku. By osiÄ…gnąć ten wynik, musiaÅ‚oby posiadać tylko 5% udziaÅ‚ów w rynku odbiorników.

WedÅ‚ug Biltona, przed Apple jeszcze jednak sporo pracy. SpóÅ‚ka musi też poczekać aż spadnÄ… ceny wyÅ›wietlaczy – choć standardowe 42-calowe telewizory kosztujÄ… tylko okoÅ‚o 500 dolarów, w urzÄ…dzeniach firmy z jabÅ‚uszkiem w logo znalazÅ‚aby siÄ™ także zaawansowana elektronika i technologia.  PodniosÅ‚oby to znaczÄ…co cenÄ™ finalnego produktu.

Mimo to Bilton twierdzi, że Apple zapowie swoje telewizory pod koniec 2012 roku, a na rynku pojawią się one w 2013.

Więcej na temat: iPhone, Apple, iPad, iPad 2, iPhone 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 29 października 2011, 16:14   piterko
I niedługo będzie jak z GlaDOS
"To co oglądasz jest chore, człowieku" xD
piÄ…tek, 28 października 2011, 20:57   PiotrekDG
A po co news o tym tutaj? Apple wam za to płaci?
piÄ…tek, 28 października 2011, 16:56   Vantage
Taak, a cena najmniejszego modelu (pewnie 32") bÄ™dzie wynosiÅ‚a zaporowe jak na nasze warunki 3,500 USD. PodziÄ™kowaÅ‚ za takie "technologie", które konkurencja wprowadzi w lepszej, nowszej wersji i jeszcze taniej.
PS "Apple pracuje nad TELEFONAMI wykorzystującymi interfejs Siri" - oj Piotrek, niezły fail. ;)
piÄ…tek, 28 października 2011, 16:55   Åšledziks
Najpierw IPhone, później IPad a teraz czas na ITV :D
piÄ…tek, 28 października 2011, 16:53   kwanat
tak i 42 cale z siri 7000zł

Podobne newsy

Masz przerobioną konsolę lub smartfona? Możesz pójść siedzieć

News
środa, 1 lutego 2012

masz-przerobiona-konsole-lub-smartfona-mozesz-pojsc-siedziec Przerabianie konsol, by mogÅ‚y uruchamiać pirackie kopie gier, to ciemna strona branży. Niewiele osób jednak wie, że za modyfikowanie urzÄ…dzeÅ„ (a nawet posiadanie takich „specjalnych wersji”) można trafić za kratki na przynajmniej rok.

Komentarzy:
142

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Po cichu, dyskretnie – choć przy akompaniamencie trailerów na YouTube i aplikacji na Facebooku – powracajÄ… Duchy, najbardziej elitarna jednostka amerykaÅ„skiej armii. Ghost Recon: Future Soldier to nowe spojrzenie na seriÄ™, próba “rozruszania” jej w sposób, który ma uczynić jÄ… atrakcyjnÄ… dla obecnej generacji graczy. ZaskakujÄ…co udana. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
18

Rok 1945 Berlin. Niezwyciężona jeszcze parÄ™ lat temu III Rzesza broni siÄ™ ostatkiem siÅ‚ przed naporem aliantów zachodnich z lewej i ZwiÄ…zku Radzieckiego z prawej strony. Tak uczÄ… w szkoÅ‚ach, ale w Sniper Elite V2 całą RzeszÄ™ rzuca na kolana jeden gracz. Nasz redakcyjny gem!

Komentarzy:
6

Na pierwszym pokazie Crysisa 3 zaskoczyÅ‚y nas trzy rzeczy. Po pierwsze: prezentowana gra zdawaÅ‚a siÄ™ kompletna. Po drugie: mimo pozorów gotowoÅ›ci jej premiera planowana jest dopiero na 2013. I wreszcie po trzecie, najważniejsze: jak bardzo spodobaÅ‚a nam siÄ™ ta odÅ›wieżona formuÅ‚a strzelanki taktycznej. W liczbie mnogiej - ale jedyny i niepowtarzalny - do nowego Kryzysu przekonuje gem

Komentarzy:
12

Przygotujcie zapas Å›rodków przeciwbólowych. Max Payne powraca. Nie widzieliÅ›my go dziewięć lat, ale zapewniam – wciąż jest równie wrukwiony, jak wtedy, gdy rozprawiaÅ‚ siÄ™ z Vladimirem Lemem. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
141

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« maj 2012
PWÅšCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031