Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRazer Blade: "Rewolucja" Razera na PC. Droga... [WIDEO]

Piotrek66 piątek, 26 sierpnia 2011, 19:08 News
Razer Blade
Razer Blade

Razer przez ostatnie dni przekonywał, że granie na komputerach jeszcze nie zginęło. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, co ma przywrócić tej platformie dawną chwałę – firma zaprezentowała finalną wersję Blade (znanego dawniej, jako Switchblade) – laptopa, który ma przynieść „rewolucję” na notebookach.

Przedstawiciele Razera uważają, że Blade jest „prawdziwym laptopem do grania”. Według nich, dzisiejsi producenci notebooków idą na kompromis w kwestii mobilności i przenośności tego typu urządzeń na rzecz wydajności w grach. Sprzęty takie mają 5 cm grubości i ważą ponad 4,5 kilogramy. Dlatego jedną z największych zalet Blade mają być niewielkie wymiary – laptop ma 2,24 cm grubości, 42,7 cm szerokości, 27,7 głębokości oraz waży 3,16 kilogramów.

Jednak nie wymiary są najważniejsze, a to co każdy komputer ma pod „maską”. Sercem nowego laptopa jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i7-2640M, taktowany zegarem 2,8 GHz (możemy zwiększyć do 3,5 GHz w trybie turbo). Ponadto na jego pokładzie znajduje się 8 GB pamięci RAM DDR3 o częstotliwości 1333 MHz oraz karta graficzna GeForce GT 555M z 2 GB RAM-u. Dodatkowo w notebooku znajdzie się dysk twardy o pojemności 320 GB oraz 17-calowy monitor.

Najciekawiej prezentuje się klawiatura. Posiada ona bowiem dziesięć dynamicznych, dotykowych i przycisków, które pozwolą w łatwy sposób uzyskać dostęp do poleceń w grach. Laptop posiada również ekran LCD, który może działać w dwóch trybach – w pierwszym (gdy mamy podłączoną myszkę) wyświetla przydatne informacje z rozgrywki, a w drugim służy jako panel dotykowy.

Blade wyposażony jest także w trzy wejścia USB (jedno 3.0 i dwa 2.0), wyjście na mikrofon i słuchawki, wbudowaną kartę bezprzewodową i kamerę oraz port Ethernet.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie najważniejsze: cena. Blade będzie kosztował bowiem – uwaga – 2799,99 dolarów (około, bagatela, 8074,05 zł). Premiera wyznaczona została na czwarty kwartał tego roku w Stanach Zjednoczonych. Trochę za droga ta „rewolucja”…

Poniżej znajdziecie film, na którym producenci opowiadają o Blade:

Więcej na temat: Razer, Razer Blade,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 31 sierpnia 2011, 18:56   Julus164
BioComp- Napewno jest nawet widać na reklamie 0:40
środa, 31 sierpnia 2011, 1:38   BioComp
Acha, jeszcze jedna sprawa. Zabawnie wygląda laptop przeznaczony do gier bez napędu optycznego ;> Oczywiście jest Steam i jego pochodne, ale umówmy się, że w tym segmencie akurat napęd optyczny (minimum dvd) to jednak podstawa... Rozumiem krojenie netbooków, ale nie peceta do grania :D No chyba że tam jest napęd - to proszę mnie "oświecić" - będę wdzięczny ;>
środa, 31 sierpnia 2011, 1:34   BioComp
Taki z niego blade że aż zbladłem ;> Rewolucja to żadna - a już nie wiem jaki sens miała ta "rewolucyjna"reklama... Cena dość wysoka, sens grania na takim laptopie żaden. W domu i tak lepiej grać na stacjonarnym a w podróży to i tak męczarnia (nikt nic nie wspomniał o prądożerności takiej maszyny). PS. DragonFire76 - Laptopy może i nie są tak daleko za stacjonarnymi, ale modularności stacjonarnych nigdy nie dogonią. W hardware laptopa nie można tak grzebać, jak w przypadku stacjonarnego PC.
wtorek, 30 sierpnia 2011, 20:18   Wymaniakowany
Taką fajną reklamę sobie wymyślili i chcą wcisnąć coś za taką cenę?! Rewolucja!
niedziela, 28 sierpnia 2011, 15:55   mef666
Halo?!

Mobilnie to nie znaczy tylko na baterii. Naprawde nie trzeba niewiadomo ile zarabiac by to kupic tylko trzeba miec taka potrzebe jak juz zaznaczylem wczesniej - czeste wyjazdy np: sluzbowe i takie cos to must have.
niedziela, 28 sierpnia 2011, 15:00   maciej2801
dościgać dościga ale cenowo przebija 2 razy
niedziela, 28 sierpnia 2011, 14:52   DragonFire76
Ale laptopy wcae aż tak daleko za stacjonarnymi komputerami to nie są.Na przestrzeni tylu lat widać ,że mobilne maszyny dościgają te stacjonarne.
niedziela, 28 sierpnia 2011, 14:48   DragonFire76
Tak tyle,że dla gracza z bogatymi rodzicami lub osoby przyzwoicie zarabiającej.Ja to miałem euforię gdy uzbierałem na mojego lapka za 3k(konfiguracja na moim profilu),ale jak to już wiele osób mowiło to stacjonarny sprzęt ma większe osiągi.
niedziela, 28 sierpnia 2011, 13:02   mef666
Ech juz taka nasza i innych biedniejszych krajow, ze jak cos jest dla nas nie do pomyslenia to juz bubel :) Fakt nie jest to rewelacja ale czy cena jest zbyt wysoka to pojecie wzgledne. Bo np taki gw2 powinien pojsc tak samo jak diablo 3 na high. A teraz pomyslcie, ze pracujecie jako osoba, ktora czesto podrozuje. W hotelowych warunkach jak znalazl, sam bym chcial cos takiego ale do moich wymagan "lol,sc2" wystarcza asus za 3k :) Osobiscie uwazam, ze napewno jest to ciekawy sprzet.
sobota, 27 sierpnia 2011, 21:45   goliat
Ja pókico wole komputer stacjonarny, bo to rewolucja jest dla mnie za droga. Zwłaszcza, że za mniej niż połowę z kwoty ponad 8000 zł można mieć naprawdę mocnego peceta.

Podobne newsy

Mass Effect 3: Specjalna linia urządzeń od Razera

News
czwartek, 16 lutego 2012

mass-effect-3-specjalna-linia-urzadzen-od-razera Electronic Arts po raz kolejny nawiązało współpracę z Razerem i razem z tym znanym producentem kontrolerów stworzy peryferia komputerowe sygnowane logiem Mass Effecta 3. 

Komentarzy:
68

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Po cichu, dyskretnie – choć przy akompaniamencie trailerów na YouTube i aplikacji na Facebooku – powracają Duchy, najbardziej elitarna jednostka amerykańskiej armii. Ghost Recon: Future Soldier to nowe spojrzenie na serię, próba “rozruszania” jej w sposób, który ma uczynić ją atrakcyjną dla obecnej generacji graczy. Zaskakująco udana. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
18

Rok 1945 Berlin. Niezwyciężona jeszcze parę lat temu III Rzesza broni się ostatkiem sił przed naporem aliantów zachodnich z lewej i Związku Radzieckiego z prawej strony. Tak uczą w szkołach, ale w Sniper Elite V2 całą Rzeszę rzuca na kolana jeden gracz. Nasz redakcyjny gem!

Komentarzy:
7

Na pierwszym pokazie Crysisa 3 zaskoczyły nas trzy rzeczy. Po pierwsze: prezentowana gra zdawała się kompletna. Po drugie: mimo pozorów gotowości jej premiera planowana jest dopiero na 2013. I wreszcie po trzecie, najważniejsze: jak bardzo spodobała nam się ta odświeżona formuła strzelanki taktycznej. W liczbie mnogiej - ale jedyny i niepowtarzalny - do nowego Kryzysu przekonuje gem

Komentarzy:
12

Przygotujcie zapas środków przeciwbólowych. Max Payne powraca. Nie widzieliśmy go dziewięć lat, ale zapewniam – wciąż jest równie wrukwiony, jak wtedy, gdy rozprawiał się z Vladimirem Lemem. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
142

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z