Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po zaÅ‚ożeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualnoÅ›ci przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDuke Nukem Forever: Randy Pitchford opowiada o ratowaniu Księcia

Piotrek66 poniedziałek, 6 września 2010, 12:51 News
Duke Nukem Forever
Duke Nukem Forever

Marka Duke Nukem oraz sam Duke Nukem Forever należy teraz do studia Gearbox Software. Jak do tego doszÅ‚o? Na to pytanie odpowiedziaÅ‚ w jednym z wywiadów prezes firmy, Randy Pitchford. Okazuje siÄ™, że gdyby nie on, Książę naprawdÄ™ by umarÅ‚.

Jak w rozmowie z serwisem VG247 tÅ‚umaczy Pitchford, o problemach 3D Realms, które tworzyÅ‚o Duke Nukem Forever przez 12 lat, dowiedziaÅ‚ siÄ™ dopiero w maju ubiegÅ‚ego roku, kiedy ostatecznie zamkniÄ™to studio. Tylko jeden czÅ‚owiek nie daÅ‚ jednak za wygranÄ… – Allen Blum, starszy projektant poziomów, który wraz z kilkoma kolegami tworzÄ…cymi Duke Nukem Forever postanowiÅ‚ dalej pracować nad grÄ… w domu.

SkorzystaÅ‚em wiÄ™c z tego – widziaÅ‚em, to co już zrobili, znaÅ‚em Alana, pracowaÅ‚em z nim i wiedziaÅ‚em, że jest to możliwe. ZdecydowaÅ‚em siÄ™ pomóc – w czasie, kiedy Duke tego potrzebowaÅ‚. [...] ZaproponowaÅ‚em im, że bÄ™dÄ™ ich finansowaÅ‚. Doszli w koÅ„cu do tego punktu, w którym tego potrzebowali, wiÄ™c zaczÄ…Å‚em ich finansować i jednoczeÅ›nie rozpoczÄ…Å‚em rozmowy z Georgem [Broussardem] i Scottem [Millerem] o stronie biznesowej, by zobaczyć, co moglibyÅ›my w niej naprawić” – wspomina Pitchford.

ZebraÅ‚em ich wszystkich i zawiozÅ‚em do Christopha Hartmanna [prezesa 2K Games] i opowiedziaÅ‚em mu, czego dokonaÅ‚em. PowiedziaÅ‚em mu, że mam znacznÄ… wiedzÄ™ o marce i że pracowaÅ‚em nad niÄ… wczeÅ›niej, o zaufaniu jakim darzÄ… mnie Scott i George oraz ich ekipa, jak i o wiarygodnoÅ›ci oraz doÅ›wiadczeniu mojego wÅ‚asnego studia, a także o możliwoÅ›ci wydawania gier na wszystkich platformach. DoniosÅ‚em o tym wszystkim Take-Two. OdkÄ…d firma ta staÅ‚a siÄ™ wÅ‚aÅ›cicielem praw do Duke Nukem Forever, staÅ‚o siÄ™ oczywiste, że nie chce dla tej gry niczego innego, poza tym by byÅ‚a Å›wietna” – tÅ‚umaczy.

MusieliÅ›my utrzymywać wszystko w tajemnicy przez ponad rok; to nie jest gra, w zwiÄ…zku z którÄ… chce siÄ™ skÅ‚adać obietnice. To nie jest gra, co do której możesz po prostu wyjść przed ludzi i powiedzieć <Hej, zamierzamy jÄ… zrobić> zanim sprawy biznesowe nie zostanÄ… rozstrzygniÄ™te, bo spójrzmy prawdzie w oczy – sÅ‚yszeliÅ›my o takich zapewnieniach wczeÅ›niej. Nawet jeÅ›li opublikowalibyÅ›my screeny i zwiastuny, to widzieliÅ›my je wczeÅ›niej. Wszyscy byliÅ›my zwodzeni od naprawdÄ™ dÅ‚ugiego czasu” – wyjaÅ›nia Pitchford.

KtoÅ› kiedyÅ› powiedziaÅ‚: <Zawsze stawiaj na Duke’a>. Tak też zrobiÅ‚em. UmieÅ›ciÅ‚em siebie w samym Å›rodku tego wszystkiego i postawiÅ‚em na to [Duke Nukem Forever] wszystkie żetony i udaÅ‚o siÄ™. NaszÄ… strategiÄ… byÅ‚o dostarczenie gry do miejsca, w którym jak wiemy teraz siÄ™ znajduje. Mamy jÄ… w fazie poprawek, gdzie dziaÅ‚a na wszystkich platformach i jest gotowa do wydania. Kiedy rozmawialiÅ›my o tym wszystkim, stwierdziliÅ›my: <Dostarczmy jÄ… graczom. Nie ogÅ‚aszajmy niczego, nie reklamujmy siÄ™. Dostarczmy jÄ… graczom i niech w niÄ… zagrajÄ…>. Uwielbiam targi PAX. SÄ… tam setki tysiÄ™cy osób i nie sÄ… to sprzedawcy, a choć wÅ›ród nich jest kilku dziennikarzy, naprawdÄ™ nie o nich chodzi – chodzi o graczy” – opowiada.

A skoro o graczy chodzi, możemy spodziewać się dema Duke Nukem Forever. W tym samym wywiadzie Pitchford stwierdził bowiem, że wersja demonstracyjna gry-widmo jest ważną rzeczą. Prezes studia Gearbox Software nie podał jednak konkretnego terminu jej debiutu. A to dlatego, że wszystko do tej pory było tajemnicą.

Jest to jednak jedna z rzeczy zwiÄ…zana z utrzymywaniem wszystkiego w tajemnicy – cóż, z tego co wiem, 2K dopiero dziÅ› [w dniu prezentacji] powiedziaÅ‚o swoim sprzedawcom o Duke Nukem Forever” – tÅ‚umaczy Pitchford. „Teraz, kiedy kot zostaÅ‚ wyjÄ™ty z worka, możemy wreszcie zacząć planować takie rzeczy. Możemy spotkać siÄ™ ze sprzedawcami i ustalić termin wydania gry, jak i dema.[...]” – dodaje.

Więcej na temat: Gearbox Software, FPS, Gearbox Software, Cenega Poland, Take 2 Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 7 wrzeÅ›nia 2010, 11:57   le_Fey
hehehe naiwność graczy nie ma granic :P no ale co siÄ™ dziwić , przecież mówi siÄ™ "naiwny jak dziecko..." ;) ok , ciekawe że na oficjalnych stronach firm 2K i Take Two z którymi "Åšciemniacz Pitchford" niby wszystko uzgadniÅ‚ a gra jest na etapie cyt:"...jest gotowa do wydania" , wiÄ™c na tych stronach nie ma ani sÅ‚owa o DNF, ani sÅ‚óweczka , nic , zero :P ciekawe -prawda? :P
wtorek, 7 wrzeÅ›nia 2010, 0:07   Waylander
Gearbox rules. Urzekli mnie Borderlands a teraz takie newsy! Way to go!
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 20:51   Kakashi1994
MajÄ… "balls of steel"
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 20:12   OsioÅ‚
A kiedy zapowiedzÄ… miliard DLC do Duke'a?
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 19:35   Bluegardo
@Dropson; Fanów? To tylko delikatne stwierdzenie ;P
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 17:56   Dropson
bourbonKid
za co głownie ludzie kochajA DJUKA?ZA jego szpanerskie teksty.Narazie duke od strony graficznej wypada przecietnie.Bo dla starszych graczy grafika nie jest najwazniejsza rzecz :] Nawet Duke 3d pod wzgledem grafiki byl przestarzaly a fanow ma do dzisaj.Najwzniejsze zeby byl klimat :)
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 17:41   Draggy
A czy pamięta ktoś Duke Nukem: Time to Kill na PSX? Ehh, to była genialna gra.. ^^
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 17:36   Wulfgar
Duke to klasa sama w sobie i sadze, ze nawet gdyby zrobiono remake starej gry na nowym silniku byla by to swietna produkcja ktora z checiu wieelu graczy kupi. Nic nam nie pozostaje jak trzymac kciuki, aby sequel byl rownie swietny jak DN3d.
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 17:21   Knockers
jak demo mi siÄ™ spodoba, to i kupiÄ™, na razie jestem sceptykiem
poniedziaÅ‚ek, 6 wrzeÅ›nia 2010, 16:56   Sariaen
@asasyn09 zagraj lepiej w pierwszego Duke'a :D Miazga ! Do tej pory bawi :)

Podobne newsy

Oferty weekendowe serwisów Muve Digital, Origin, Steam, Impulse, GamersGate i Good Old Games (18.02-19.02)

News
sobota, 18 lutego 2012

oferty-weekendowe-serwisow-muve-digital-origin-steam-impulse-gamersgate-i-good-old-games-1802-1902 W tym tygodniu taniej kupimy m.in. wszystkie części Assassin’s Creeda, wybrane gry z EA Classics, wszystkie odsÅ‚ony Gothica, BioShocka, produkcje z serii Neverwinter Nights a także trzy części Age of Wonders.

Komentarzy:
11

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Po cichu, dyskretnie – choć przy akompaniamencie trailerów na YouTube i aplikacji na Facebooku – powracajÄ… Duchy, najbardziej elitarna jednostka amerykaÅ„skiej armii. Ghost Recon: Future Soldier to nowe spojrzenie na seriÄ™, próba “rozruszania” jej w sposób, który ma uczynić jÄ… atrakcyjnÄ… dla obecnej generacji graczy. ZaskakujÄ…co udana. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
15

Rok 1945 Berlin. Niezwyciężona jeszcze parÄ™ lat temu III Rzesza broni siÄ™ ostatkiem siÅ‚ przed naporem aliantów zachodnich z lewej i ZwiÄ…zku Radzieckiego z prawej strony. Tak uczÄ… w szkoÅ‚ach, ale w Sniper Elite V2 całą RzeszÄ™ rzuca na kolana jeden gracz. Nasz redakcyjny gem!

Komentarzy:
6

Na pierwszym pokazie Crysisa 3 zaskoczyÅ‚y nas trzy rzeczy. Po pierwsze: prezentowana gra zdawaÅ‚a siÄ™ kompletna. Po drugie: mimo pozorów gotowoÅ›ci jej premiera planowana jest dopiero na 2013. I wreszcie po trzecie, najważniejsze: jak bardzo spodobaÅ‚a nam siÄ™ ta odÅ›wieżona formuÅ‚a strzelanki taktycznej. W liczbie mnogiej - ale jedyny i niepowtarzalny - do nowego Kryzysu przekonuje gem

Komentarzy:
12

Przygotujcie zapas Å›rodków przeciwbólowych. Max Payne powraca. Nie widzieliÅ›my go dziewięć lat, ale zapewniam – wciąż jest równie wrukwiony, jak wtedy, gdy rozprawiaÅ‚ siÄ™ z Vladimirem Lemem. Recenzja cdaction.pl! 

Komentarzy:
141

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« maj 2012
PWÅšCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031