Mass Effect: Prawa do filmu sprzedane!
Prędzej czy później musiało do tego dojść: prawa do nakręcenia filmu na podstawie gier z serii Mass Effect zostały sprzedane. Nie byle komu!
Prawa do tytułu Mass Effect (i wszystkiego co się z nim wiąże), zostały zakupione przez wytwórnię Legendary Pictures, która ma w swoim portfolio między innymi takie produkcje, jak Mroczny Rycerz, 300 czy... Kac Vegas. §
To duża firma, z dużym budżetem, która na dodatek wie, że jeśli zabiera się za przenoszenie na wielki ekran gry, powinna zaprosić do tego specjalistów – dlatego współproducentami obrazu zostaną Ray Muzyka i Greg Zeschuk, szefowie BioWare, oraz Casey Hudson, producent samej gry Mass Effect.
Pozostała część ekipy nie została jeszcze sfinalizowana – mówi się, że za scenariusz może zabrać się Mark Protosevich, który ma na koncie m.in. skrypt do „Jestem legendą”.
Premiera? By o niej mówić, jest jeszcze za wcześnie, ale nie ma możliwości, byśmy zobaczyli Sheparda w multipleksie przed 2012 rokiem.
Senior CD-Action, związany z magazynem od ponad 20 lat, przez długi czas redaktor naczelny online’owego serwisu. Choć przeszedł na ciemną (jasną?) stronę mocy i aktualnie zajmuje się prowadzeniem marki Dying Light jako Dying Light Franchise Director, wciąż jest z nami obecny i czuwa (ci co mają wiedzieć – wiedzą)!