HITBestsellery w Wielkiej Brytanii (dane z 02.05 - 08.05). Modern Warfare 2 wraca na podium

Piotrek66 poniedziałek, 10 maja 2010, 13:27 O grach inaczej
Flaga Wielkiej Brytanii
Flaga Wielkiej Brytanii

Minął kolejny tydzień, czas na nowe notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach ponownie tryumfuje 2010 FIFA World Cup South Africa. Na podium nieoczekiwanie wróciło… Modern Warfare 2!

2010 FIFA World Cup South Africa drugi tydzień z rzędu utrzymał fotel lidera. Za nim znalazło się Just Dance na Wii. Na trzecie miejsce – z dziewiątego! – powróciło natomiast Modern Warfare 2. Wzrost zaliczyło również Battlefield: Bad Company 2 – dzieło studia DICE wdrapało się na piątą lokatę, podczas gdy w zeszłym tygodniu okupowało ósmą pozycję.

Spory spadek – z drugiego na szóste miejsce – zaliczył natomiast Super Street Fighter IV. W nie lepszej sytuacji są także Splinter Cell: Conviction oraz pakiet dodatków do GTA IV, Episodes from Liberty City – obie gry zajmują odpowiednio: ósmą i dziewiątą pozycję (w ubiegłym tygodniu czwartą i piątą).

Aż o siedem oczek awansowało natomiast God of War III, które z osiemnastego miejsca wskoczyło na jedenaste. Co ciekawe, zestaw dwóch pierwszych odsłon serii w wersji na PS3, czyli God of War Collection w tym tygodniu uplasował się na dwudziestej lokacie, podczas gdy w ubiegłym tygodniu cieszył się dziesiątą pozycją.

Po dość kiepskim debiucie, Iron Man 2 wdrapał się z dwudziestego na dwunaste miejsce. Najprawdopodobniej tak nagły awans do zasługa premiery filmu, na którym opiera się gra.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (2-8 maja):

  1. 2010 FIFA World Cup South Africa
  2. Just Dance
  3. Call of Duty: Modern Warfare 2
  4. Wii Fit Plus
  5. Battlefield: Bad Company 2
  6. Super Street Fighter IV
  7. Wii Sports Resort
  8. Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction
  9. Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City
  10. Just Cause 2
  11. God of War III
  12. Iron Man 2
  13. James Cameron’s Avatar: The Game
  14. Final Fantasy XIII
  15. Aliens vs. Predator
  16. New Super Mario Bros. Wii
  17. Assassin’s Creed II
  18. Pokemon HeartGold
  19. FIFA 10
  20. God of War Collection

Spore zmiany zaszły również na liście pecetowej. Na pierwszym miejscu znalazł się Napoleon: Total War. Tuż za nim uplasował się Football Manager 2010, trzecie miejsce natomiast okupowane jest ciągle przez podstawową wersję The Sims 3. Co ciekawe, Splinter Cell: Conviction, który przewodził w zeszłym tygodniu, w tym spadł aż siódmą lokatę.

Najlepiej sprzedające się gry na PC w Wielkiej Brytanii (2-8 maja):

  1. Napoleon: Total War
  2. Football Manager 2010
  3. The Sims 3
  4. Command & Conquer: Zmierzch Tyberium
  5. The Sims 3: Wymarzone podróże
  6. Battlefield: Bad Company 2
  7. Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction
  8. Just Cause 2
  9. World of Warcraft: Wrath of the Lich King
  10. Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising
  11. Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City
  12. Call of Duty: Modern Warfare 2
  13. Mass Effect 2
  14. Supreme Commander 2
  15. Aliens vs. Predator
  16. Assassin’s Creed II
  17. The Settlers 7: Droga do królestwa
  18. Dragon Age: Początek – Przebudzenie
  19. Metro 2033
  20. Empire: Total War

Więcej na temat: Bestsellery na Wyspach Brytyjskich, Rynek gier, MMO, strategia, RPG, akcja, sim, FPS, platformówka, sportowa, RTS, casual, ekonomiczna, bijatyka, Blizzard Entertainment, CD Projekt, Activision Blizzard, Creative Assembly, SEGA, Square Enix, Cenega Poland, Ubisoft Montreal, Ubisoft Polska, Ubisoft, Maxis, EA Polska, Electronic Arts, Avalanche Studios, Infinity Ward, Licomp Empik Multimedia, Sony Computer Entertainment, Sony Computer Entertainment Polska, BioWare, EA DICE, Rebellion, Gas Powered Games, Nintendo, EA Sports, EA LA, Sports Interactive, Relic Entertainment, THQ, Blue Bytes, Capcom, 4A Games, Rockstar Games, Take 2 Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 11 maja 2010, 20:57   Cragir
Była prośba aby spuścić z tonu, prawda? Proszę się więc do niej zastosować.
poniedziałek, 10 maja 2010, 23:26   metalfan
Bratek
może to Tobie piorą mózg ale nie zbiedniałem od jakichś 50 zł;) Wybacz, nikt tu Koticka nie broni. Nie zauwazyłem, żeby ktos bronił. Ale jak widac kolejny któremu cena przeszkadza i jeździ bo sam nie może kupić. Do roboty sie wziąć i koniec flejma..
poniedziałek, 10 maja 2010, 21:27   Bratek
Biedne z was dzieci, Kotick wam tak zepsuł mózgi, że nawet bronicie tego pajaca. To trzeba być cwanym- dać to samo za samą cenę plus dodatek na który 40% składają się mapy z poprzedniej części za cenę 1/4 nowej gry na konsole...
poniedziałek, 10 maja 2010, 17:56   MorSau
Alien powrócił i jest wyżej niż poprzednio!!!
poniedziałek, 10 maja 2010, 17:46   metalfan
17 mln to pc + xbox (bez ps3) gdzie xbox to 12 mln (wg nieoficjalnych informacji) posiadacze x-klocków
poniedziałek, 10 maja 2010, 16:41   Sciass
Proszę o spuszczenie z tonu. Przypuszczam że przynajmniej 4/5 z tych paczek powędrowało do graczy konsolowych gdzie za takie rzeczy i tak trzeba płacić. Nie zmienia to faktu że cena nadal jest mocno kontrowersyjna.
poniedziałek, 10 maja 2010, 16:39   MeSSer
Reizen-ale i tak sie lepiej sprzedal na PC.To swiadczy o tym ze ludzie juz nie chca placic 2x za to samo na konsolach.Ale czy DICE i EA jest z tego zadowolone???
poniedziałek, 10 maja 2010, 16:38   MeSSer
Lista PC-towa mowi o wszytkim.Nowosc na 7,Simsy na podium...
poniedziałek, 10 maja 2010, 16:36   Reizen
1. BF:BC2 wyżej w notowaniu ogólnym niż w PC o0'
2. WoW oficjalnie skończył już budować sobie domek mieszkalny na tej 9 pozycji. Aktualnie pracuje w ogrodzie. Zamiera mieszkać w nowo wybudowanej posesji po wsze czasy.
poniedziałek, 10 maja 2010, 16:34   XoskarsomX
też tak uważa. Też kupiłem i jestem zadowolony.

Podobne newsy

Minecraft: World of Warcraft - a dokładniej Kalimdor - z klocków

News
dzisiaj

minecraft-world-of-warcraft---a-dokladniej-kalimdor---z-klockow Już odtworzenie w Minecrafcie świata gry The Legend of Zelda zrobiło na nas spore wrażenie. Jeszcze większe robi projekt przeniesienia do gry Notcha świata… World of Warcraft.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Co dały nam gry w ciągu całej swej historii od Ponga do Kingdoms of Amalur: Reckoning? Całe tony rozrywki, zachwycające oprawy i wiele znakomitych historii, w których swe role odgrywają ikoniczni bohaterowie. Co przez ten cały czas nam odbierano? Wyobraźnię.

Komentarzy:
36

Postal III przyszedł do mnie z notką od Mike’a Jareta z Running With Scissors. Uprzedził mnie, że jeżeli zgnoję jego grę w recenzji, to “przyleci do mojego kraju i obije mi twarz lol”. Rozumiecie więc, że nie mogę sobie na zbyt wiele pozwolić. 

Komentarzy:
62

Czasami cieszę się, że jako dzieciak nie zagrałem we wszystkie gry, które mnie interesowały i dzięki temu wciąż mam wiele do nadrobienia. Szczególnie cieszy mnie to, że zostawiłem sobie na później takie tytuły, jak Sanitarium. Tytuły, które zdecydowanie przerosłyby mnie w tamtych czasach. 

Komentarzy:
28

W ubiegłym tygodniu pojawiła się – na szczęście na razie niepotwierdzona – informacja, że nowy Xbox miałby posiadać bliżej niesprecyzowany system "antyużywkowy". Wywołało to szczerze oburzenie wśród graczy, a ja zastanawiam się, czy takim rozwiązaniem Microsoft nie strzeli sobie w stopę.

Komentarzy:
85

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z