4
26.01.2015, 16:45Lektura na 4 minuty

[10 dni z M&M Heroes III HD] W 4 tys. znaków dookoła świata

Doktor Livingstone, jak mniemam? Nie, nie, proszę nie zdejmować butów. Niech się pan lepiej rozsiądzie, bo mam do opowiedzenia historie dalekich krain Mocy i Magii. Że co proszę? Nie, nie podejmuję się rozrysowania mapy. Na szczęście...


Mateusz Witczak

... ktoś zrobił to za mnie. Oto, jak w całej okazałości prezentuje się kontynent Antagarich, gdzie rozgrywa się akcja trzecich Herosów (wraz z dodatkami) i siódmego Might & Magic:

homm3_mapa
homm3_mapa_176vq.jpg

Jak być może pamiętacie z naszego poprzedniego tekstu, planeta, jaką zwiedzamy w obu sagach New World Computing, nosi nazwę Enroth. Warto dodać, że pod wieloma względami przypomina ona Ziemię – jest podobnie zróżnicowana klimatycznie, obiega słońce w 336 dni i ma jednego, naturalnego satelitę. Obok Antagarichu znajdują się na niej liczne archipelagi wysp oraz dwa inne duże lądy – Enroth (który zwiedzamy w „dwójce” i M&M VI) oraz Jadame (M&M VIII). Korzystając ze sposobności, jakiej dostarcza premiera Herosów w wersji HD, przyjrzyjmy się, którzy z geopolitycznych graczy skaczą sobie do gardeł i dlaczego.


Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3462

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze